Na świecie ciągle słyszy się, że na coś zapanowała moda. Co chwile coś opanowuje całą kulę ziemską i wyznacza trendy, za którymi ludzie ślepo podążają. Nie jest inaczej w przypadku ogrodów. W czasach, kiedy ludzie są bardzo zazdrośni i zawistni i chcą mieć coś lepszego od swojego sąsiada prześcigają się we wszystkim.

Projektowanie ogrodu – ogród na czasie

projektowanie ogrodów Nie jest to już rywalizacja tylko dotycząca wielkości domu czy wieku samochodów, ale także moda na ogrody. Im więcej roślin w dodatku sprowadzonych z zagranicy tym lepiej dla wszystkich. Projektowanie ogrodów, które modne będą przez kilka lat stało się niemożliwe, ponieważ architekci wprowadzają coraz to nowsze mody. Co więc króluje w ogrodach w tym roku? Jak mówi jeden z projektantów ze Śląska najważniejsze jest na to, aby postawić na ekologię i naturalne materiały. Co to oznacza? Dzisiaj już zakładając ogrody nie myśli się o tym, żeby nawozić swoje rośliny chemicznymi środkami. Dzisiaj w cenie jest obornik oraz inne naturalne nawozy, dzięki którym naszej rodzinie i przyjaciołom będziemy mogli pokazać piękne rośliny, które wyrosły dzięki naturalnej sile. Materiały naturalne i ekologia to przede wszystkim postawienie na rzeczy, które są z tak zwanej drugiej ręki. Stare kawałki drewna można użyć do tego, aby stworzyć wysoką rabatę dla kwiatów.

 

Dzięki temu zwierzęta, na przykład pies nie będą w stanie zniszczyć nam roślin, które były dostępne dla nich w małych rabatkach. Stawia się także na krzesełka czy kanapy z drewna, które samemu się zrobi a także samemu pomaluje.

 

Zainteresowanych tematem projektowania ogrodów zapraszma na stronę Zielone wariacje – Śląsk