Zima to pora roku, która jest bardzo nielubiana przez kobiety. Ich fryzury niszczą się pod czapkami, makijaż jest ścierany przez szaliki i golfy, płaszcze są albo dopasowane, ale zbyt cienkie, w których zamarzamy, albo grube i ciepłe, w których wyglądamy jak bałwany.

Botki damskie okazują się być najmodniejszymi butami na zimę dla kobiet

botki damskieDo tego nasza biżuteria jest kompletnie niewidoczna, a torba powinna przede wszystkim nie ześlizgiwać się z naszego płaszcza, a nie być bardzo elegancka. Do tego dochodzi jeszcze ubieranie się na cebulkę, wkładanie na siebie podkoszulki, bluzki, swetra, kamizelki i kurtki, żeby nie zmarznąć, do tego ciepłe getry, grube skarpety, spodnie i pasek. Dochodzą jeszcze buty. Jest to obok naszej czapki i płaszcza, najbardziej widoczna część naszej zimowej garderoby. Jakie powinny być botki damskie na zimę? Przede wszystkim muszą być wygodne i na niskim obcasie, lub całkowicie płaskie bez obcasów, dzięki czemu niwelujemy ryzyko poślizgnięcia się na śliskiej jezdni lub nieodśnieżonym chodniku. Im wyższy obcas, tym trudniej będzie się nam szkło w zimie. Każdy sklep internetowy z butami to wie, i dlatego zimowe kozaki rzadko mają obcas wyższy, niż cztery centymetry. Poza tym, jest jeszcze kwestia ocieplenia. Im niższa temperatura tym cieplejsze powinniśmy ubierać buty. Same skarpety nie wystarczą, jeśli nasze półbuty skórzane damskie nie zatrzymują żadnego wiatru i łatwo przemakają. Przez to łatwo się możemy przeziębić i rozchorować. Najlepiej jest, gdy półbuty skórzane męskie są ocieplane od środka futerkiem, dzięki czemu będzie nam o wiele cieplej. Ocieplenie powinno być zarówno od podeszwy, jak i całego buta, także przy łydce. Wtedy dopiero ma to sens. Jaki wybrać kolor?

Najlepiej będzie ciemny, ale nie czarny. Na białym będzie widać bardzo błoto, ale na czarnym będzie widać sól, używana do odśnieżania dróg i chodników.