Od zawsze tak było, że ludzkość nie żyła w zbyt dobrych stosunkach z owadami. Najczęściej jest tak, że do owadów, z wyjątkiem pszczół, pałamy bardziej nienawiścią niż sympatią. Idealnym tego przykładem mogą być karaluchy, które potrafią powodować pewne problemy. Ich obecność w naszym domu obniża zarówno jego walory estetyczne jak również jest to sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Karaluchy – skuteczne zwalczanie

zwalczanie karaluchów warszawaNa chwilę obecną problem z karaluchami dotyka wielu mieszkań w całej Polsce. W szczególności tyczy się to tych mieszkań, które są zlokalizowane w blokach z tzw „wielkiej płyty”. Owady te pojawiają się również w starszych kamienicach. Ten rodzaj insektów pojawia się w budynkach głównie wtedy gdy w bloku mieszka ktoś kto nie utrzymuje czystości. Niekiedy zdarza się również tak, że karaluchy przynosimy do domy wraz z zakupami lub jakimiś przedmiotami z zewnątrz. Jeśli chodzi o zwalczanie karaluchów Warszawa jest miastem, w którym obecnie całe mnóstwo osób zmaga się z problemem związanym z obecnością tych nieestetycznych insektów w domach. Na nasze szczęście istnieją sprawdzone sposoby na zwalczanie tych owadów. W początkowej fazie walki z karaluchami możemy spróbować własnych sił. Wystarczy jedynie zakupić odpowiednią pułapkę, która w swoim składzie posiada platformę z klejem. Dodatkowo w takich pułapkach znajduje się atraktor, którego zadaniem jest zwabienie karaluchów.

Jeśli domowe sposoby zwalczania karaluchów zawiodą to naszym jedynym rozwiązaniem będzie zlecenie dezynsekcji firmie, która się w tego typu zabiegach specjalizuje. Obecnie najczęściej w tym celu stosuje się ozon. Ten gaz naturalnie występujący w przyrodzie jest w stanie skutecznie zwalczyć nawet najbardziej odporne osobniki. Małe stężenie ozonu jest niegroźne dla ludzi.