Każdy rodzic czeka z utęsknieniem, kiedy jego dziecko zacznie chodzić. To bardzo ważny moment dla dziecka, bo od tej chwili zaczyna się robić samodzielny. Kiedy chodzenie opanuje do perfekcji, to przyjdzie czas na naukę jazdy na rowerze.

Jakie są modele rowerków biegowych?

rowerek biegowy trójkołowyDzieci rozwijają się w indywidualnym tempie, ale są pewne ważne umiejętności, które każde zdobywa mniej więcej w tym samym wieku. Około drugich urodzin, każdy maluch umie się już swobodnie poruszać i jest gotowy na to, aby zacząć się uczyć jeździć na pierwszym rowerku. Najtrudniejsze są początki, ale po paru próbach maluch ruszy z przysłowiowego kopyta. Rowerek biegowy trójkołowy doskonale się nadaje na pierwszy model, ponieważ jest stabilny. Dziecko dopiero się uczy utrzymywać równowagi, dlatego dwa koła z tyłu, nie pozwolą mu się przewrócić, kiedy jednocześnie podniesie dwie nóżki. Rama roweru jest wykonana z wytrzymałego plastiku, drewna, lub lekkiego aluminium. Koła mogą być gumowe, lub także plastikowe. Siodełko i kierownica posiadają możliwość regulacji, ponieważ dzieci szybko rosną i trzeba będzie dopasowywać ich wysokość do wzrostu. Jak sama nazwa mówi, na rowerku biegowym się biegnie, a nie jeździ, gdyż nie posiada on pedałów. Dziecko siedząc na siodełku, ma lekko ugięte nóżki w kolanach i na przemian odpycha się nóżkami od podłoża. Dwulatkowi można też kupić biegowy rowerek dwukołowy, na którym dziecko cały czas musi trzymać nóżki oparte o ziemię, żeby się nie przewrócić, ale to daje mu możliwość nauki utrzymania równowagi.

Nauka jazdy na rowerku biegowym jest wstępem do jazdy na dwukołowym rowerze, dlatego warto  dziecku zafundować taki sprzęt. Z pewnością mu się spodoba jazda na rowerze i już zawsze będzie szedł na spacer tylko ze swoim sprzętem.