Zastawa stołu, to nie tylko talerze, miski, półmiski czy wazy, ale też szereg naczyń do spożywania płynów. Z pewnością każdy w domu ma kubki czy szklanki, w których codziennie pije ulubione napoje, ale też wiele osób ma specjalne szklanki na wyjątkowe okazje.

Jakie jest zastosowanie kryształowych szklanek?

szklanki kryształowe cenaPrzeważnie herbatę czy kawę pijemy w ulubionych kubkach, gdyż są idealne do tego typu napojów. W szklankach przeważnie pijemy zimne napoje takie jak soki, napoje czy też koktajle. Są one wykonane ze standardowego szkła o dość cienkiej strukturze i w wielu kształtach oraz rozmiarach. Można je kupić niemalże w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz i niedużo kosztują. Jeżeli chcemy mieć szklanki na specjalne okazje lub do wykwintnych drinków, to najlepsze będą szklanki kryształowe cena ich jest znacznie wyższa i głównie wynika ze sposobu wykonania i zastosowanego materiału. Najpopularniejsze jest szkło sodowe, które posiada w domu niemalże każdy z nas. Jest tanie, ale też łatwo je rozbić i nie należy do nich wlewać gorących napojów, gdyż może to spowodować ich pęknięcie. Znacznie bardziej wytrzymałe są szklanki kryształowe, które wykonane są z grubszej warstwy szkła, poddawanego specjalnej obróbce. Ponadto szklanki z kryształy są znacznie bardziej błyszczące i przejrzyste niż zwykłe ze szkła sodowego, dlatego też idealnie się sprawdzają do podawania wszelkich drinków i napojów alkoholowych. W sprzedaży możemy znaleźć szklanki kryształowe sprzedawane na sztuki lub w zestawach po sześć czy dwanaście sztuk.

Z kryształu są produkowane także inne elementy zastawy, gdyż jest to materiał bardzo wytrzymały, Co prawda są cięższe od szklanych naczyń, ale za to mają liczne zdobienia w postaci rzeźbień, których nie uświadczymy na zwykłych szklankach czy wazach.