Pomimo ogromnego zainteresowania, jakimi cieszą się mieszkania będące do sprzedania, trudno sprzedać taką nieruchomość samodzielnie. Wystawiając tak zwane ogłoszenia prywatne mamy niewielkie szanse na powodzenie. Wszystko dlatego, że osoby zainteresowane kupnem nieruchomości wolą skorzystać z oferty prezentowanej przez biura i pośredników.

Biura i pośrednicy potrafią sprzedać każdą nieruchomość

bezkonkurencyjne biuro nieruchomości - gdyniaPopyt na mieszkania z rynku wtórnego jest dzisiaj ogromny. A mimo to wcale nie łatwo sprzedać swoje mieszkanie samemu. Na tym właśnie polega skuteczność biur nieruchomości, które zajmują się sprzedażą domów czy mieszkań. Mają one swoją renomę i cieszą się zaufaniem potencjalnych klientów. Oferty wystawione przez biuro czy też pośredników wyprzedają się na pniu. Jest to spowodowane tym, że kupujący wolą po prostu odwiedzić bezkonkurencyjne biuro nieruchomości – Gdynia to miasto, gdzie działa kilka takich zaufanych biur. Jeśli zatem chcemy skutecznie sprzedać swoje mieszkanie lub inną nieruchomość to pierwsze co trzeba się w tej sprawie udać do biura nieruchomości. Wiadomo, że taka sprzedaż wiąże się z prowizją dla pośrednika czy biura. Te prowizje są jednak symboliczne, a mieszkanie przez biuro możemy sprzedać za o wiele wyższą cenę. Większa cena sprzedaży pokryje nam prowizję dla biura nieruchomości. Dobry i zaufany pośrednik sprzeda każdą nieruchomość, bo cieszy się zaufaniem kupujących.

Zaufanie osób szukających mieszkania do pośredników nieruchomości wynika z tego, że weryfikują oni dokładnie każde sprzedawane przez siebie mieszkanie. Weryfikacja polega na dokładnym sprawdzeniu dokumentów, praw własności czy wpisów do księgi wieczystej. Kupujący nie muszą się martwić, że mieszkanie oferowane do sprzedaży może mieć jakiekolwiek wady prawne.