Ława przez większość nazywana stołem to bardzo ważny element wyposażenia salonów. Dodaje elegancji i stylu, a poza tym jest praktyczna gdy np. oglądamy telewizje i przy tym lubimy popić sobie kawę, albo gdy przyjdą goście i postawimy ciasto.

Co warto wiedzieć o ławach?

Ława rozkładana, stół rozkładanyDobrym wyborem są ławostoły z możliwości regulacji wysokości czy nawet powierzchni blatu. Ale jaką wybrać? Najmniej praktyczną będzie ława ze szklanym blatem a to dlatego, ze nie jest on odporny na uszkodzenia czy zarysowania. A nikt nie chciałby się czuć w domu jak w muzeum. Dodatkowo renowacja czy zakrycie uszkodzeń jest bardzo trudne. Szklane blaty łatwo też się brudzą i trzeba tak naprawdę co chwila je czyścić, żeby utrzymać je w czystości. Po prostu strasznie widać na nich kurz. Ławy z zamontowana dodatkową półka też są niepraktyczne ponieważ ta półka to dodatkowy element gdzie zbiera się kurz. Można co prawda trzymać na niej gazety ale nie wygląda to elegancko. Najbardziej praktycznym wyborem będzie ławy rozkładane, które mogą służyć jako ława a po rozłożeniu są dużymi stołami. Bardziej praktyczna jest ława drewniana i to najlepiej jeszcze owalna. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne a poza tym nie ma ostrych rogów dzięki czemu nie trzeba uważać na kanty. Najważniejsze, żeby ława była stabilna i nie zajmowała dużo miejsca. Trzeba pamiętać że jest to tylko dodatek do wystroju, a nie najważniejszy element. Warto wspomnieć o tym, że są ławy mieszane w połączeniu drewna i szla, metalu i drewna, które zachowują zalet jak i wady obu rodzajów. Takie ławy łatwo dostosować do każdego rodzaju wnętrza. Ława podkreśla styl i elegancje salonu.

Watro zaznaczyć, ze jeżeli będziemy zmuszeni tą ławę przestawiać to warto aby miała kółka, lub była lekka. Jednak wybór należy do nas. Ale jeśli wystrój mamy nowoczesny. Najlepsze będą stoły rozkładane nowoczesne.