W naszym klimacie na szczęście nie żyją owady latające, które mogą zagrażać naszemu życiu. Niemniej jednak wiele gatunków owadów jest niezbyt pożądana w naszych domach, miejscach pracy czy innych budynkach, z których często korzystamy. W związku z tym chętnie korzystamy z różnych sposobów by z takimi owadami walczyć. Niektóre z nich są naprawdę bardzo skuteczne.

Najlepsze lampy owadobójcze

lampa owadobójcza opinieW czasie lata oraz późnej wiosny często najbardziej irytującymi owadami są komary. W szczególności denerwują nas one wówczas gdy znajdują się w naszej sypialni i tylko czekają na to aż uśniemy by zacząć żerować. Często decydujemy się na walkę z tym owadami przy stosowaniu różnych substancji chemicznych, których zadaniem jest odstraszanie owadów lub też ich zabijanie. Jednak istnieje pewien sposób, który jest zdecydowanie bardziej skuteczny. Mowa tutaj o urządzeniu jakim jest lampa owadobójcza opinie na jej temat są zaś bardzo pozytywne co skłania do zainwestowania w takie rozwiązania. Lampy owadobójcze działają w oparciu o generowanie promieniowania ultrafioletowego. Jest to jednak promieniowanie o takim zakresie, który jest bezpieczny dla człowieka. Promienie UV jednak nie są w stanie zabijać owadów a jedynie je przyciągają. Żeby doszło do ich wyeliminowania to konieczne jest zastosowanie dodatkowych podzespołów. Najczęściej słyszy się o siatkach pod napięciem, które wynosi nawet 5000V.

Na dzień dzisiejszy lampy owadobójcze generujące światło ultrafioletowe są stosowane w różnych miejscach. Początkowo były one stosowane głównie w sklepach czy też miejscach gdzie odbywała się produkcja artykułów spożywczych. Natomiast obecnie dostępne są w sprzedaży nawet takie lampy, które wyglądem przypominają ozdobny lampion. Możemy je więc zastosować w przydomowej altance czy też na tarasie.