Dużo osób decyduje się na zakup bramy, która napędzana jest elektrycznie. Stosując takie napędy, nie trzeba wychodzić z samochodu, powracając do domu. Jest to wygodne również dlatego, że możemy sprawdzić, czy nie zostawiliśmy otwartej bramy, będąc daleko od miejsca zamieszkania. Jest to możliwe dzięki aplikacji mobilnej, łączącej się ze smartfonami drogą radiową.

Napędy w bramie, a łączność mobilna

napędy do bramSporo osób słyszało już o czymś takim, jak inteligentny dom lub inteligentny ogród. Tę samą technologię stosuje się przy bramach, dodając do nich nadajniki radiowe. Smartfon, który ma zsynchronizowaną aplikację mobilną z napędem, może sterować bramą w dowolnym miejscu na świecie. Napędy do bram uruchamiają się wtedy, kiedy otrzymają komunikat drogą radiową. To nie jest jedyny rodzaj połączenia bezprzewodowego, jaki montuje się do napędów w nowoczesnych bramach. Niektóre bramy posiadają czujniki zbliżeniowe. Na czym to polega? Kiedy samochód, w którym znajduje się czujnik, podjedzie do bramy, zostanie ona natychmiast otwarta. Polecam tę metodę osobom, które mają długie podjazdy, ponieważ nie dojdzie do uruchomienia bramy, przez inny czujnik w przejeżdżającym samochodzie. Oczywiście zalecana jest brama przesuwana, ponieważ samochód musi podjechać dość blisko czujnika. Do napędu możliwe jest dołączenie systemu monitorującego wjazdy i wyjazdy samochodów. Nagrania są dostępne w wersji mobilnej lub zapisywane w chmurze internetowej.

Technologia stale się rozwija. Napędy coraz częściej mają więcej niż jedną funkcję, ponieważ każdemu zależy na wygodzie podczas wjazdów. Szczególnie w zimne dni, kiedy nie trzeba wychodzić z pojazdu, aby otworzyć bramę. Trzeba dodać, że taki napęd jest tylko do dwustu złotych droższy od zwykłego, elektrycznego.