Chyba każdy z nas pije kawę lub herbatę do śniadania. Dla niektórych to codzienny rytuał. Pobudzający napój najlepiej smakuje w ulubionym kubku lub szklance. Na rynku znajdziemy specjalną zastawę do picia kawy, która posiada charakterystyczne napisy, albo detale. 

Jakie są rodzaje kubków porcelanowych? 

kubki porcelanoweNa co dzień używamy zwykłej zastawy o prostym fasonie, a na wyjątkowe okazję, mamy bardziej wyszukane produkty, które idealnie pasują na rodzinne przyjęcia, czy święta. Ulubiony napój Polaków w restauracjach jest podawany w porcelanowych filiżankach, a w punktach wydających jedzenie na wynos, kawę dostaniemy w papierowym, jednorazowym kubku. W zimie może on być wykonany ze styropianu, który dobrze utrzymuje wysoką temperaturę cieczy. Kubki porcelanowe są najczęściej ręcznie wykonywane i posiadają oryginalne, bogate wzornictwo. Kubku są głównie w kształcie większych lub mniejszych walców z uszkami, ale spotkamy także modele w bardziej fantazyjnych kształtach. Porcelana zastosowana do produkcji kubków posiada różną grubość i najczęściej możemy spotkać ją w kolorze białym. Jeżeli nie podobają się nam wzory dostępne w sklepach, a mamy już w domu porcelanowy kubek, to możemy na nim nadrukować interesujący nas motyw. Porcelana jest uważana za dość elegancki i drogi materiał, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na taką zastawę. Ponieważ jest ona bardzo delikatna, to nie możemy myć kubków z porcelany w zmywarkach, gdyż mógłby zmatowieć wzór na nich umieszczony pod wpływem silnych detergentów. 

Produkty z porcelany możemy kupić w dużych sklepach z wyposażeniem wnętrz, oraz w salonach z zestawami do stołu. Cena kubka zależy od modelu, serii, oraz od wielkości. Świetnie nadaje się na prezent, gdyż jest zapakowany w gustowne, firmowe pudełko.