Jeśli jesteście ze swoją drugą połówką w wieloletnim związku, wiecie na pewno jak rutyna dnia codziennego może zrzucić wasze uczucia do siebie wzajemnie na drugi plan. A o miłość trzeba dbać, pielęgnować ją, trzeba cały czas się starać i ubiegać o drugą osobę. Związek nie powinien nas rozleniwiać jeśli chodzi o takie kwestie, a wiele osób o tym zapomina i dziwią się, że uczucie powoli wygasa.

Romantyczne wyjścia z partnerem

romantyczny weekend we dwojeMimo licznych obowiązków domowych, zawodowych, mimo posiadania i wychowywania dzieci powinniśmy pamiętać o podstawowych potrzebach w związku i cały czas ubiegać się o względy naszego partnera. Miłość i uczucia budują się cały czas, z biegiem lat miłość możemy albo jeszcze bardziej scementować, albo zaniedbać i pozwolić uczuciu przez przypadek wygasnąć. Trzeba pamiętać, żeby mimo natłoku obowiązków wydzielić czas tylko i wyłącznie dla swojej połówki, z którą postanowiło się związać. Motylki w brzuchu z czasem zawsze przemijają, to normalne. Wiele osób potrzebuje ciągle tych emocji z początkowej fazy związku, przez co dochodzi do zdrad i później znów nadchodzi rozczarowanie, bo te wyjątkowe uczucie znów przechodzi. Nie na tym polega miłość, a na tym, aby przeżyć mnóstwo pięknych chwil z jedną osobą, a nie jedną przygodę z wieloma. Jeśli mamy kryzys w związku powinniśmy pójść gdzieś do restauracji albo wyjechać na romantyczny weekend we dwoje, który pomoże oderwać się od rzeczywistości i przypomni wam czasy, kiedy jeszcze niewinnie się spotykaliście i byliście w sobie zakochani po uszy. Takie wypady mogę wiele zdziałać i każdy związek potrzebuje takich odskoczni tylko we dwoje, aby podsycać cały czas uczucie.

Miłość wymaga pielęgnacji, nie możemy spocząć na laurach kiedy już wiemy, że jesteśmy w związku czy nawet mając obrączkę ślubną na palcu. To nie zwalnia nas z ciągłego starania się o partnera, a tylko w taki sposób możemy stworzyć tą romantyczną miłość, która pozwoli nam się razem przy sobie zestarzeć.