Zapewne wielu z nas posiada w swoim domu basen ogrodowy. Jest on użytkowany latem, gdy tylko pogoda dopisuje. Kupić i użytkować to nie sztuka – sztuką jest utrzymać wodę w basenie w czystości i jak najrzadziej ją zmieniać, co pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy i przeznaczyć je na inne przyjemności.

Jak sprawnie zakonserwować basen?

Basen ogrodowy dmuchanyJak sami dobrze wiemy baseny ogrodowe zapewniają nam rozrywkę i świetnie sprawdzają się w wypoczynku po ciężkiej pracy. Nie ma nic lepszego niż wskoczyć do basenu po ciężkim dniu z zimnym piwkiem w ręce i się zrelaksować. Należy jednak pamiętać, że baseny ogrodowe tak jak i inne urządzenia i przedmioty wymagają okresowej konserwacji. W niefiltrowanej i nieodkażanej wodzie bardzo szybko zalęgną się bakterie, algi, a kąpiel w niej może skutkować podrażnieniami skóry co w konsekwencji może doprowadzić do ciężkich chorób, których przecież każdy z nas chce uniknąć. Aby tego dokonać warto zainteresować się chemią basenową. Istnieje wiele preparatów (bardzo często niedrogich) pomagających w utrzymaniu prawidłowego pH wody, usuwających algi i inne drobnoustroje czy też inne zanieczyszczenia. Warto również zakupić pompę do oczyszczania wody. Budowa basenów stelażowych i rozporowych przewiduje montaż tego typu urządzenia a co za tym idzie nie będzie to problem. W celu poprawy bezpieczeństwa i ochrony wody przed zanieczyszczeniami warto zainwestować w zadaszenie basenów. Jest to bardzo opłacalne z tego względu, że daszek nie pozwoli na zanieczyszczenie wody a co za tym idzie na szybki rozwój bakterii i drobnoustrojów. Tego typu akcesoria nie są drogie a bardzo przydatne.

Zarówno chemię basenową jak i zadaszenie możemy zamówić przez internet jak i kupić w pobliskim markecie oferującym tego typu akcesoria. Pewnym jest, że inwestycja ta jest opłacalna i na pewno w niedługim czasie się zwróci.