Idąc do sklepu za każdym razem natykam się na kody kreskowe. To jest oczywiście nieuniknione, albowiem właściwie prawie każdy produkt ma je na sobie. Nie da się tego uniknąć.

Dzisiaj już niemal wszystko ma swoje kody kreskowe

kod kreskowyW ten sposób łatwiej można przyporządkować produkty. Jest to rozwiązanie stosowane wszędzie. W każdym markecie są takie kody, albowiem obecnie to rozwiązanie powszechnie stosowane przez producentów, którzy je wstawiają na pudełkach. Tak musi być po prostu. Kody 2d są natomiast rzadziej stosowane, bo to rozwiązanie do nieco innych celów. Sama się kiedyś zdziwiłam, bo postanowiłam spróbować odczytać taki kod i mi się udało nowym telefonem. Efekt mnie zadziwił, ponieważ wysłało smsa z mojego telefonu na inny numer. Takie akcje są możliwe ponoć. Etykiety foliowe też już nikogo nie dziwią. Są one wszędzie. Można spotkać również w marketach. Bardzo mnie irytuje, kiedy jestem w jednym z nich i etykiety samoprzylepne są naklejane warstwowo. Wówczas prawie, że nie można obejrzeć sobie produktu, bo z każdej strony jest on poobklejany. W ogóle mi się to nie podoba. Z jednej strony są to potrzebne rzeczy, ale nie ma co przesadzać z użytkowaniem takich rzeczy. Nic w nadmiarze się nie sprawdza. Trzeba opracować strategie merchandisingowe i dokładnie je wypełniać. Poustawiać sobie te rzeczy w sklepie tak, jak należy.

Z tym że lepiej się sprawdzą nieraz listwy cenowe, właśnie po to, aby każdej rzeczy na nowo nie obklejać sto razy etykietami. Jest to irytujące przecież również dla pracowników, że muszą to robić w kółko.