Kiedy budowaliśmy z mężem nasz dom to nie zawsze wiedzieliśmy co powinniśmy kupić. Nie znaliśmy się na budownictwie ani na wystroju wnętrz, więc musieliśmy się zdawać na rady innych.

Klimatyzacja jest nieoceniona w czasie upałów

klimatyzacjaNa szczęście udało się nam w większości wszystko dobrze dobrać, tylko jakieś drobiazgi nam nie wyszły. Byłam jednak bardzo zdziwiona, kiedy mój mąż zadzwonił po montaż klimatyzacji do Warszawy. Nie uzgadnialiśmy wcześniej takiego montażu, nie uważałam żeby był on potrzebny. Nasz dom jest dobrze zaizolowany, więc w zimie powinno być nam ciepło, a w lecie chłodno. Mąż jednak uznał, że ostatnie lata były bardzo gorące, więc lepiej wydać teraz trochę pieniędzy na serwis klimatyzacji już później się martwić o upały. Nie chciałam się z nim kłócić, więc uznałam, że skoro mamy na to fundusze to czemu nie. Sam dom sprawdzał się jednak bardzo dobrze. W zimie było nam zawsze ciepło, nawet jak wyjechaliśmy na tydzień to po powrocie nie było nam zimno, bo nastawiliśmy na niewielkie grzanie naszą pompę ciepła. Latem jednak było inaczej. Przez długi czas faktycznie w domu było nam chłodno, ale upały się utrzymywały, dom się nagrzewał i zaczęło być nam zbyt ciepło. Wtedy przydała się wspomniana klimatyzacja warszawa. Nie potrzebowaliśmy wielkiego ochłodzenia, ale nastawiliśmy ją tak, żeby po powrocie z pracy czuć przyjemne ciepło.

Doceniłam wtedy klimatyzację, to była bardzo dobra inwestycja, która się przydała w okresie letnich upałów. Drugi raz bez zastanowienia kupiłabym klimatyzację, żeby czuć się dobrze w domu.