Wyobraź sobie tą chwilę kiedy jako zmęczony po całym dniu rodzic odkładasz (o ile Twoje dziecko jest odkładalne) śpiącą pociechę do łóżeczka (o ile nie uskuteczniasz współspania i Twoje łóżko jest z marszu jej łóżkiem) i masz wreszcie chwilkę tylko dla siebie albo dla partnera, psa, kota, internetowych forów dotyczących macierzyństwa etc… W każdym razie chcesz być spokojny, że maleństwo śpi sobie słodko i bezpiecznie.

Śpiworki z nogawkami dla wymagających brzdąców

dziecięcy śpiworek z nogawkamiZ pomocą w higienie snu dziecka przychodzą śpiworki. Niezależnie czy dziecko śpi z nami, czy udało się przekonać je do własnego łóżeczka wciąż musimy zadbać o jego bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku. W jaki sposób śpiworek może je zapewnić? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zaleca się, aby nie przykrywać niemowląt kołderkami ani kocami, gdyż przez swoje nieskoordynowane ruchy mogą się nakryć, a następnie „utknąć” pod warstwą materiału co grozi prawdziwą tragedią. Tak samo błędem wielu rodziców jest spanie z maluchem pod jedną kołdrą co wygląda naprawdę uroczo, ale prowadzić może do przegrzania lub nieświadomego zakrycia dziecka. W śpiworku dziecko jest bezpieczne i jest mu wystarczająco ciepło, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowych okryć, a dodatkowo możemy nabyć dziecięcy śpiworek z nogawkami, który zapewni swobodę ruchów, co ucieszy zwłaszcza ruchliwe bobasy. Warto dodać, że ten fason posłuży także do zabawy w ciągu dnia, jeśli preferujemy (lub zmuszają nas do tego galopujące wzrosty cen energii) chłodniejszą temperaturę w domu. 

Śpiworki ratują spokojny sen niejednego rodzica. Dzięki nim nie musimy zrywać się nerwowo w nocy sprawdzając, czy nasze bezbronne dziecko nie przykryło się kocem spod którego nie potrafi się wyplątać. Zresztą służyć mogą także starszym dzieciom, które odkrywają się, a następnie przebudzają z powodu zimna. Na rynku znajdziemy śpiworki z różnych materiałów co pozwoli na wybranie produktu adekwatnego do pory roku oraz aktualnych potrzeb.