Już od dziesięciu lat pracuję jako adwokat i w końcu przyszedł czas w którym zdecydowałem się założyć własną kancelarię. Do tej pory pracowałem w małym zakładzie, ale lata praktyki sprawiły, że poczułem się na tyle pewnie, by zacząć coś własnego, poza tym własna kancelaria to było spełnienie moich marzeń. Odkąd rozpocząłem studia prawnicze wiedziałem, że to jest to co chcę robić w życiu.

Kancelaria adwokacka to bardzo dobry interes

 

adwokatZawsze pasjonowały mnie niuanse prawne, śledziłem zmieniające się ustawy, żeby być zawsze na bieżąco z aktualnymi przepisami prawnymi, lubiłem czytać o historii prawa w starożytności, by znać podstawy wszelkich podwalin nauki. Zatem wybór prawa był dla mnie oczywisty. Przez wiele lat pracowałem dla swojego szefa. Według mnie był on bardzo dobrym adwokat i wiele mnie nauczył, jednak nie powstrzymało to moich marzeń na temat kancelarii. Najtrudniejsze w tym wszystkim było znalezienie wspólników. Zawsze dobrze jest mieć wokół siebie specjalistów z różnych dziedzin. Mój dawny znajomy ze studiów pracował jako radca prawny, więc jedną posadę miałem obsadzoną. Pozostały mi rozwody i prawo gospodarcze. Rozwody są coraz bardziej popularne, więc specjalista od nich jest konieczny w każdej kancelarii. Natomiast ciężko jest znaleźć osobę, które posiada szeroką wiedzę na temat gospodarki w świetle prawa. Chodzi tu nie tylko o prawo finansowe, prawo spółek handlowych, prawo podatkowe, ale o wszelkie prawne aspekty działalności firm, osób fizycznych i instytucji. Taka specjalizacja jest bardzo rzadko wybierana przez prawników. Większość uważa ją za bardzo nudną.

Nie są to rozwody i podziały majątku, nie ma porywających mów końcowych na sali sądowej, są tylko papiery i dokumenty. Nadal szukam osoby, która mogłaby zająć się tym działem w mojej kancelarii, ale mam nadzieję, że wkrótce się znajdzie, a moja kancelaria Szczecin będzie rosła w siłę.