Coraz więcej kierowców nagrywa swoją jazdę, większość z nich robi to dla swojego bezpieczeństwa. W przypadku stłuczki nie zawsze da się jasne określić kto jest sprawcą, zwłaszcza gdy nie ma żadnych świadków, a nagranie z takiej kamery stanowi niepodważalny dowód. Grupą kierowców której największa część nagrywa swoją jazdę to motocykliści.

Kamery sportowe mocowane na kasku

kamera sportowa na kask z Wi-Fi Jeśli chcemy nagrywać swoją jazdę będąc motocyklistą, to wystarczy, że zamontujemy na kasku kamerą sportową. Kamera sportowa na kask z Wi-Fi jest idealnym rozwiązanie. Kamery sportowe tego typu nagrywają w bardzo dużej rozdzielczości, dzięki temu nagranie jest dobrej jakości, dzięki temu wszystko jest wyraźne. Nagranie jest zapisywane na karcie pamięci. To jakiej pojemności kartę włożymy do swojej kamery zależy tylko i wyłącznie od nas, ale raczej lepiej włożyć jak największą, ponieważ dzięki temu nie będziemy musili tak często jej opróżniać. Kamera jest wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych, dzięki temu nawet przy upadku nic złego nie stanie się naszej kamerze. Kamera jest mocowana do kasku przy pomocy specjalnego uchwytu, który jest dołączany do zestawu razem z kamerą. Jedna z części uchwytu jest przyklejana do kasku za pomocą mocnej taśmy dwustronnej. Przed przyklejeniem uchwytu do kasku należy dokładnie odczyścić powierzchnię kasku, aby klej z taśmy odpowiednio się przykleił. Poprawnie przyklejona kamera utrzyma się na kasku nawet przy dużych turbulencjach.

Tego rodzaju kamerę możemy kupić w każdym sklepie z elektroniką. Na zakup takiej kamery musimy przygotować około tysiąca złotych. Żywotność takiej kamery jest dość duża, więc jest to inwestycja długoterminowa. Producenci udzielają na swoje kamery kilkuletniej gwaranci, aby gwarancja była uznana, musimy zachować dowód zakupu.