Niezależnie od tego, co robisz powinieneś wybrać odpowiednie krzesła dla twojej profesji. Jakie? No właśnie mamy sporo rodzajów krzeseł, które wbrew pozoru różnią się od siebie dość znacząco. Ale może tak. Zależnie od tego co robisz i kim jesteś wybierzesz krzesło – jeśli jesteś programistom albo maklerem i spędzasz niemal cały dzień przy komputerze to najważniejsze, żeby krzesło było wygodne i dobre dla twojego kręgosłupa.

Nie ma idealnego krzesła dla każdego typu pracy

krzeslo warsztatowePowinno być oparcie do głowy oraz odpowiednia wyprofilowany kształt dla pleców. Takie krzesło jest odpowiednie. Najlepiej jeszcze, żeby było oddychające. Ale jak też dobrze wiem, nie wszyscy ludzie pracują w biurach – są jeszcze laboratoria, warsztaty czy hale produkcyjne. Załóżmy, że pracujesz w laboratorium. Co jest Ci najbardziej potrzebne? Oczywiście nie wygoda. Co dalej? Przydałoby się żeby krzesła laboratoryjne było trwałe i odporne na różne odczynniki kwasowe. To jest dla nich najważniejsze. Żeby po tym, jak wyleje się na niego kwas, nie została dziura. A najlepiej, żeby nie został nawet ślad na krześle po jakimś takim wydarzeniu. Przejdźmy teraz do drugiej możliwości którą podaliśmy. Pracujemy w warsztacie – samochodowym czy elektronicznym. Co nam jest potrzebne? Żeby nie zaczęło niszczeć po tym, jak dotkniemy takiego krzesła ręką brudną od smaru. Czy wytrzymałe krzesła warsztatowe muszą być wygodne? Jeśli pracujemy jako elektronik to już dobrze by było, żeby było wygodne. Praca elektronika to w większości praca siedząca, jednak jeśli mamy już do czynienia z mechanikiem samochodowym to jego krzesło już nie musi być specjalnie wygodne.

Musi być po prostu twarde i wytrzymałe na działanie smarów. A przyglądając się ostatniemu z krzeseł co powinno być priorytetem wybierając krzesła przemysłowe? Tutaj wybór jest prosty. Wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Jak widać nie jest to specjalnie trudne. Masz takie zajęcie – wybierasz takie krzesło!