Zastanawiałam się ostatnio jak sprawić, aby mój dom robił lepsze wrażenie. Postanowiłam, że zastosuję sztuczkę marketingowców i po prostu zadbam o ładne zapachy. Nie mogę zrobić na razie żadnych remontów.

Kompozycje zapachowe dobrze dobrane

kompozycje zapachoweZresztą uważam, że wygląda u mnie bardzo ładnie. Chciałabym jednak zmienić coś na plus. Myślę, że dobrze dobrane kompozycje zapachowe mogą sprawić, że jeszcze przyjemniej będzie się siedziało w salonie. Nie myślę o takich rzeczach jak neutralizacja zapachów, bo z tym nie mam raczej problemów. Świetnie mam zawsze zdezynfekowaną przestrzeń, dbam o czystość i higienę, a poza tym są też odświeżacze powietrza. Niemniej jednak przyda się w domu aromamarketing. Czasami jak bywam u niejednych znajomych od wejścia czuję jakiś przyjemny zapach. Nie wiadomo skąd on się bierze, ale czuć go w całym domu. Szybko przestaje być uświadomiony, ale nos dalej go odbiera. Nie jest to, co więcej, wcale zapach jakiegoś ciasta czy dopiero wypieczonych ciasteczek. Wygląda więc tak, jakby oni stosowali jakieś specjalne metody, które można by określić krótko jako aromatyzacja pomieszczeń. Też chcę coś takiego zrobić. Wiem, że są teraz różnego rodzaju woski zapachowe, które do tego celu powinny się sprawdzić. Chodzi mi wszak o to, aby zapach był delikatny i rozchodził się ładnie po różnych pomieszczeniach. Wypróbuję różne warianty i zobaczę czy rzeczywiście coś się zmieniło i od wejścia czuć jakiś wybrany przeze mnie zapach.

Liczę na to, że będzie mi się mieszkało jeszcze lepiej. Warto sobie urozmaicać miejsce życia nie tylko w ten sposób, że się poprzestawia co jakiś czas meble i pomaluje ściany. Również zapachy mogą odgrywać ważną rolę jako ciekawa zmiana.