Zalety okien PCV to m. in. odporność profili na warunki atmosferyczne, nie trzeba malować ram okien. Dobre materiały używane do produkcji okien poddawane są w pełni recyklingowi, przez co producenci dołączają do ogólnoświatowego trendu ochronny środowiska.

oknoProfile z PCV można łatwo ciąć, wiercić w nich otwory, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wracającą do łask alternatywą są okna drewniane. Popularność okien plastikowych przemiła ich szczelność. Jeżeli okna plastikowe nie są zaopatrzone w system wentylacji, co wiąże się z wyższa cena profili, wymiana powietrza z otoczeniem jest znikoma. Takie rozwiązanie może powodować zagrzybienie pomieszczeń szczególnie niedostatecznie dogrzanych, mało używanych. Okna drewniane produkowane są z wysokiej klasy materiału takiego jak drewno sosnowe, mahoniu i dębu. Takie okna katowice zapewniają dobry mikroklimat wewnątrz budynku. Są bardzo odporne na duże różnice temperatur. Nowoczesne okna drewniane są stabilne i wytrzymałe. Dają dobra ochronę przed niska temperatura, oraz hałasem. Są ekologiczne, wykonane z materiałów naturalnych. Producenci stosują również łączenie materiałów dając nam okna drewniano – aluminiowe. Takie połączenie materiałów daje nam ładny wygląd okna drewnianego połączony z jego zaletami ceipłochłonności, oraz trwałość aluminiowej ramy pokrywanej specjalna farba. Rama drewniana w oknie jest od wewnętrznej strony, co daje nam ładny efekt w pokojach, zewnętrzna rama jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, jest aluminiowa. Takie połączenie daje bardzo dobra izolacje cieplną, akustyczną, jest przyjazna środowisku. Kolejne zalety to trwałość zewnętrznej części okna i jej ładny wygład od zewnątrz.

Producenci okien muszą uwzględniać zapotrzebowanie na okna energooszczędne. Ocieplanie mieszkań jak i budynków w naszym klimacie jest związane z dosyć dużymi kosztami. Energia ma tendencję do wzrostu cen, dlatego tak ważne jest, aby ograniczać jej straty przez wymianę okna na zapewniające odpowiednia izolacje termiczna.