Wiadomo, że wiele ptaków niszczy uprawy rolnikom. Dlatego walczą oni z nimi na różne sposoby, aby ocalić swoje uprawy przed tymi w tym przypadku szkodnikami. Wiadomo, że uprawa jest sposobem na zarobek rolnika, tak więc walka z ptakami jest bardzo ważna.

Odstraszacze ptaków mogą być żelowe

Odstraszacze ptakówNa ochronę przed ptakami można stosować wiele rodzajów odstraszaczy. Jednym z nich na pewno są odstraszacze ptaków w formie dźwiękowej. Imitują one dźwięki, które wydają drapieżne ptaki, które polują właśnie na tych amatorów upraw rolników. Taki odstraszacz ptaków można ustawić, aby cyklicznie wydawał dźwięki, lub można wybrać takie urządzenie, które działa na podczerwień lub ruch. Takie urządzenie zadziała, gdy w obszarze zostanie wykryty jakiś ruch, lub z miana temperatury. Innym sposobem na odstraszanie ptaków jest montaż figurek przypominających ptaki drapieżne w locie. Taką figurkę nazywa się makietą do odstraszania ptaków. Makiety dostępne są w różnych rozmiarach, najlepiej jest jednak wybierać takie, które swoimi rozmiarami przypominają gabaryty ptaków drapieżnych. Kolejny sposób na ochronę przed ptakami niszczącymi uprawy mogą być kolce na ptaki. Montować je można na przykład na dachach, słupach, ogrodzeniach oraz barierkach. Przez to ptaki nie będą miały gdzie usiąść i obserwować miejsca z uprawami, które ma stać się ich stołówką. Odstraszacze ptaków także mogą być wykonane z materiału żelowego. Żele te mają taki skład, że ptaki który się do nich zbliża, myśli że jest to ogień, a tym samym nie zbliża się i nie siada na dane miejsce.

Te sposoby pozwalają na ochronę, chociaż w części upraw przed niszczeniem ich przez ptaki. Jednak nic nie jest stu procentowym zabezpieczeniem przed ptakami, które zawsze znajdą sposób aby dostać się do uprawy.