Niemal w każdym samochodzie są dywaniki samochodowe. Maty rzadziej spotykam, jednak też często ludzie je mają. Jakie są więc zalety tych rzeczy? Po pierwsze i najważniejsze dla nich to pomoc w utrzymaniu porządku.

Dywaniki i maty mają wiele zalet

dywaniki samochodoweTakie dywaniki samochodowe gumowe są najłatwiejsze w utrzymaniu ich w porządku, ponieważ brud nie dostaje się we włókna, a co najwyżej gdzieś tam się przyklei. W każdym bądź razie nie ma problemu z wyczyszczeniem ich. Jednak jeżeli mówimy o dywanikach, to dywaniki samochodowe welurowe sklep wypadają tutaj gorzej jeżeli chodzi o utrzymanie porządku, ponieważ gdy dostanie się brud w te włókna to ciężko je wyciągnąć choćby odkurzaczem. Dlatego szczególnie na zimę poleca się dywaniki samochodowe gumowe. Welurowe po zimie mogą się nie nadawać do użytku. Podobnie wygląda sprawa, jeżeli chodzi o maty do bagażnika. Jakie jednak więcej pełnią funkcję te dywaniki i maty? Ano takie jak choćby zminimalizowanie szumu wewnątrz kabiny. Gdy jedziemy bez dywaników, szum jaki dochodzi do nas od asfaltu jest sporo większy. Jeżeli ktoś nie wierzy to doradzam samemu się o tym przekonać. Jadąc kawałek po takim samym asfalcie z podobną prędkością, raz z dywanikami raz bez. Nie wiem, które z dywaników – welurowe, czy gumowe – lepiej tłumią hałas, jednak wiem na pewno, że tłumią.

Co więcej, jeżeli chodzi o dywaniki, to welurowe powodują, że samochód wygląda dużo lepiej wewnątrz, szczególnie, jeżeli dobrze dobierzemy kolory, z powiedzmy jakimiś tam przeszyciami. Może to naprawdę nieźle wyglądać.

Źródło:

http://motoryzacyjny.pl/7-dywaniki-welurowe