W dzisiejszych czasach przemysł dostarcza nam wielu rozwiązań, które można wykorzystać podczas budowy drewnianej konstrukcji. Mamy do wyboru wiele rodzajów mocowań drewnianych elementów, od klejenia przez wiercenie, a co za tym idzie, musimy dobrze zastanowić się nad tym, który rodzaj łączenia wybierzemy, aby go zastosować w naszym projekcie.

Kiedy powinniśmy użyć wkrętów?

wkręty do drewna 10mmWszystko zależy od tego, w jakich warunkach będziemy łączyć nasze drewniane elementy. Jeżeli pracujemy w salonie meblowym i łączymy ze sobą płyty meblowe, wówczas możemy zapomnieć o wygodnych i praktycznych wkrętach samo wiercących. Ich ostra głowica mogłaby wyjść z drugiej strony wierconego elementu, co sprawiłoby, że cała płyta byłaby do wymiany. W takiej sytuacji stosuje się wkręty, pod które trzeba uprzednio wywiercić odpowiedni otwór. To bardzo ważne, aby zachować estetykę podczas prac z płytami meblowymi, szczególnie takimi, które wykonane są z płyty wiórowej, gdyż ich uszkodzenie byłoby nieodwracalne i już żadna żywica nie mogłaby ich uratować. To bardzo ważne, aby dobrać odpowiednie wkręty do tego, co jest nam potrzebne i do tego, co chcemy zrobić. Znaczenie ma nie tylko kształt i typ wkrętu, ale też przede wszystkim materiał, z którego jest wykonany. Jeżeli interesują nas najlepsze wkręty do drewna 10mm to powinniśmy zapytać o nie w lokalnym sklepie budowlanym, gdzie na pewno uda nam się je kupić.

W salonach meblowych zwykle używa się takich wkrętów, w których główka jest płaska. Pomaga to zapobiegać pomyłkom i wierceniu płyt meblowych na wylot. Takie wkręty mają tez jednak szerokie zastosowanie w innych dziedzinach, takich na przykład jak budownictwo, gdzie stosuje się je na szeroką skalę ze względu na ich wytrzymałość oraz skuteczność w mocowaniu.