Rysy na lakierze samochodowym to bardzo ważny problem, z którym zmagał się każdy z nas. Kluczowe w usuwaniu rys jest dobranie odpowiedniego materiału, który je usunie nie uszkadzając powierzchni lakieru. Obecnie bardzo często wykorzystywane są różne rodzaje papieru ściernego.

Zastosowanie papieru ściernego 2000

papiery ścierne 2000Zarysowania lakieru samochodowego należą do jednych z częściej występujących przyczyn oddawania samochodu do warsztatu. Większość zarysowań wymaga odpowiedniego wypolerowania, nie jest zaś wymagane ponowne lakierowanie auta, co byłoby zbyt kosztowne. Zazwyczaj do polerowania używa się takich materiałów, które skutecznie usuwają rysy, jednocześnie nie powodując nowych na nieuszkodzonej jeszcze powierzchni lakieru. Jednym z częściej używanych materiałów są papiery ścierne 2000. To właśnie z tego papieru ściernego wykonuje się krążki polerskie, które są montowane w profesjonalnych polerkach, używanych przez warsztaty lakiernicze. Papier ten należy do rodzaju papierów ściernych wodnych, co oznacza ze można go używać również na mokro, dzięki tmeu jest duża szansa, że uniknie się tak zwanego zapchania materiału ściernego, co znacznie przedłuża jego trwałość. Warto dodać, że ten typ papieru ściernego jest wykorzystywany nie tylko przez mechaników samochodowych. Znajduje on bowiem zastosowanie dla siebie również w branży budowlanej, między innymi gdy istnieje konieczność szlifowania nierównej posadzki, lub takiej na której są rysy czy też pęknięcia. Papieru tego można również używać do szlifowania ręcznego.

Wybór odpowiedniego materiału ściernego jest bardzo ważny. Tylko w ten sposób można bowiem bardzo szybko pozbyć się rys na karoserii samochodów. Ważne by wybrany materiał ścierny był jednocześnie skuteczny jak i delikatny dla jeszcze nieuszkodzonej powierzchni lakieru.