Bardzo dużo się od wielu już lat piszę o tym jak duże korzyści płyną z udziału w obozach językowych za granicą. Jak pozatwierdzają eksperci nie ma lepszej metody języka niż przebywanie w kraju w którym się tego języka używa i dlatego tez powinniśmy uczyć się angielskiego w Anglii, francuskiego we Francji, hiszpańskiego w Hiszpanii itd.

Wyjazdy językowe to koszt, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić

wyjazdy językoweCzy jednak każdy jest w stanie na taki obóz językowy wyjechać? Czy każdego rodzica jest stać na to aby wysłać na taki obóz swoje dziecko? Sprawdziliśmy oferty kilku najpopularniejszych szkół językowych zajmujących się także organizacją tego typu wyjazdów łączących w sobie naukę oraz możliwość zwiedzania innego kraju. Jak udało nam się ustalić cena kursów językowych zaczyna się od około dwóch tysięcy złotych (w jednej ze szkół do Anglii można wyjechać już za tysiąc osiemset czterdzieści złotych). Cena jest oczywiście uzależniona od wielu czynników: zakwaterowania, rodzaju oferowanego wyżywienia, trasy wycieczki zwiedzania Londynu czy też innego miasta w którym będzie dziecko przebywać. Ponadto brana jest również pod uwagę długość wyjazdy językowe oraz sposób transportu (samolot czy autokar). Czy zatem dwa tysiące złotych to koszt który są w stanie ponieść rodzice? Jak przyznają niektórzy z nich, teoretycznie nie są to duże pieniądze ale w praktyce ciężko byłoby je odłożyć rodzinie, która miesięczny przychód na osobę ma poniżej ośmiuset złotych. Gdyby jednak zestawić koszt takiego obozu na przykład z korepetycjami czy dodatkowymi zajęciami z których dzieci często korzystają to roczny koszt korepetycji może być równy wyjazdowi na obóz językowy.

Pozostaje zatem jedynie wybór czy rodzic woli wysłać swoje dziecko raz w roku na obóz językowy czy przez cały rok posyłać je na korepetycje. Podejmując tą decyzje dobrze byłoby się też zastanowić co przyniesie dziecku więcej korzyści.

Artykuł napisany przy współpracy z:

http://www.lingwista.com.pl