Myjąc rzadko lub niedokładnie dłonie, narażamy się na wiele chorób za które odpowiedzialne są przenoszone na rękach, rotawirusy i norowirusy. Z tego powodu coraz częściej zwracamy uwagę na to czym myjemy ręce, a także szukamy skutecznych i wydajnych produktów.

Co wpływa na cenę mydła w pianie?

mydło w pianie cena

Od kilku lat niezmiennie rośnie popularność mydła w  pianie, trzeba wiedzieć, że kiedy decydujemy się pierwszy raz na mydło w pianie cena zawierać będzie płyn oraz specjalny dozownik, jednak posłuży on nam przez długi czas, uzupełniać będziemy tylko wkłady. Mydło jest w stanie płynnym, ale w momencie aplikacji użytkownik pobiera gęstą pianę. Mydło w pianie kupimy w cenie od 35 do 55 zł za litr,   w zależności od producenta, jest to co prawda  trochę więcej niż za standardowe mydło w płynie, ale musimy pamiętać, że używanie mydła w pianie cechuje dużo większa wydajność, dzięki jego postaci zużywamy nawet połowę produktu mniej niż zazwyczaj. Do umycia rąk pianą potrzebujemy mniej wody w pierwszym i ostatnim etapie mycia, co korzystnie wpływa na nasze rachunki za wodę i ścieki. Z tych powodów zwiększa się stosowanie mydła w pianie w często użytkowanych łazienkach, gdzie liczy się skuteczność i niska cena produktu przy zachowaniu wysokiej jakości (m.in. w szpitalach, przychodniach, restauracjach), ale jest także chętnie kupowane do domowego użytku. Nieco wyższą cenę rekompensują nam niższe rachunki, ograniczenie ilości odpadów, brak konieczności ciągłego uzupełniania zapasu mydła i świadomość, że odpowiednio dbamy o naszą higienę. 

Mydło w pianie jednocześnie myje i dezynfekuje ręce, jego cena zbliżona jest do innych dostępnych wariantów mydła, jednak oszczędności wynikające z jego użytkowania sprawiają, że może być to najbardziej ekonomiczny wybór, przynoszący pożytek naszemu budżetowi oraz środowisku naturalnemu.