,,Jestem sanitariuszem już od 5 lat. Obecnie pracuję w jednym z bydgoskich szpitalu a dodatkowo w weekendy dorabiam jako sanitariusz w jednym z prywatnych domów seniora zapewniających opiekę nad osobami starszymi.

Prywatny dom seniora w Bydgoszczy zapewnia dobrą opiekę

prywatny dom senioraMuszę przyznać, że po tym co widziałem pracując w państwowym szpitalu warunki oraz wymagania wobec pracy sanitariuszy, jak zresztą i całego zespołu, bardzo mnie zaskoczyły. Wiedziałem, że w takich miejscach działa się zgodnie z przepisami ale tak wysokiego poziomu się nie spodziewałem. W domu seniora naprawdę wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Osoba starsza jest najważniejsza, ma naprawdę dużo do powiedzenia. Oczywiście nikt jej nie pozwoli np. jest czekolady na śniadanie, obiad i kolację (a są osoby, które tak by chciały) ale jeśli któraś z osób zgłosi, że nie lubi bigosu to rzeczywiście go nie dostanie. Wiele z osób starszych przebywających w ośrodku w którym pracuję, to osoby zupełnie świadome z którymi można porozmawiać, pośmiać się a przyznać trzeba, że potrafią oni okazać wdzięczność za opiekę, którą mają zagwarantowaną. Jeżeli chodzi o warunku osób pracujących w prywatnych domach opieki to też nie możemy narzekać – są naprawdę niezłe, zwłaszcza w porównaniu ze stawkami w państwowym szpitalu.”-opowiada jeden z sanitariuszy pracujący w prywatny dom seniora bydgoszcz. Jego wersję potwierdzają też inni: ,,każdy z domów seniora, przed zatrudnieniem kogokolwiek jest szczegółowo sprawdzany, prywatne domy opieki nie mogą sobie pozwolić na takie sytuacje jakie kiedyś miały miejsce.

Dziś od razu taki ośrodek musiałby zostać zamknięty bo zła sława idzie szybciej niż dobra a wybór domów seniora jest spory.” – przyznaje inny sanitariusz pracujący na etacie w innym bydgoskim domu opieki.