Zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania jest kluczowym elementem przy urządzaniu wnętrz. Niezależnie od tego, czy jest to duży dom, czy niewielkie mieszkanie, duża szafa jest niezbędna do uporządkowania i estetycznego ułożenia takich rzeczy jak ręczniki, pościel czy kurtki. Warto zastanowić się nad lokalizacją i stylistyką szafy, która stworzy harmonijną całość z wystrojem pomieszczenia. 

Planowanie szafy na wymiar

szafy na zamówienieDla wszystkich, którzy szukają więcej miejsca do przechowywania w swojej sypialni, idealnie sprawdzi się szafa na wymiar. To doskonała inwestycja, bo jednorazowy, profesjonalny montaż zapewni wiele lat bezproblemowego użytkowania. Mieszkania są pełne ubrań, butów i wszystkiego, co dodatkowo w nich upychamy. Szafy wolnostojące tylko pogłębiają problem, ponieważ nie wykorzystują w pełni przestrzeni ani nie pozwalają na personalizację rozwiązań do przechowywania.  Prostym sposobem na zwiększenie tej przestrzeni w są wbudowane szafy na zamówienie. Dzięki dostępności różnorodnych rozmiarów i wykończeń można je dopasować do każdej aranżacji i gustu. Ponadto to świetna opcja dla wnęk o nietypowych wymiarach lub pomieszczeń na poddaszu, do których żadne gotowe meble ze sklepów stacjonarnych nie pasują. Niewątpliwą zaletą jest maksymalne wykorzystanie danej przestrzeni aż po sam sufit bez żadnych szpar. Dodatkowo zabudowana szafa na wymiar pozwala na zachowanie porządku i eliminuje konieczność wycierania kurzu z półek, co ma miejsce np. w przypadku komód. 

Meble na zamówienie to ogromne udogodnienie dla każdego, to chce maksymalnie wykorzystać przestrzeń do przechowywania, mając jednocześnie możliwość dostosowania projektu do swoich potrzeb. Taką szafę na wymiar można zamontować w trudno dostępnych miejscach — pod schodami, na poddaszu czy w niewymiarowych wnękach.