W dzisiejszych czasach narzeczeni często stawiają na oryginalność i planują niestandardowe przyjęcia weselne – na łonie natury. Jednak przy zmiennych warunkach pogodowych i planowaniu imprezy z wyprzedzeniem warto zadbać o przysłowiowy „dach nad głową”, by niespodziewany deszcz czy ochłodzenie nie zepsuło planowanego miesiącami wydarzenia. Taką ochroną, a jednocześnie dekoracją, może być namiot weselny.

Co jest istotne w wynajmie namiotów weselnych?

wynajem namiotów weselnychKiedy planujemy użycie namiotu na imprezę rzadko kiedy mamy na uwadze jego zakup ze względu na koszty i zwykle jednorazowość jego zastosowania. Idealnym rozwiązaniem staje się w takiej sytuacji wynajem namiotów weselnych. Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniego namiotu lub najczęściej kilku połączonych namiotów, należy przede wszystkim przemyśleć, do jakich celów będą nam potrzebne. Planując liczbę gości weselnych, trzeba wziąć pod uwagę, czy przyjęcie będzie się odbywało w całości w  plenerze, czy również w jakimś budynku. Istotnym jest, czy namioty mają zapewniać miejsce na poczęstunek wraz z miejscami siedzącymi, miejsce do tańca, scenę dla zespołu – wszystkie te aspekty wpływają na powierzchnię, jaka będzie potrzebna. Namioty mogą nie tylko zapewniać izolację od warunków pogodowych, ale także niezapomniany klimat wydarzenia, dlatego przed dokonaniem wyboru warto zaplanować, w jaki sposób ma wyglądać sceneria, jakie mają być dodatki. Najczęściej razem z namiotami jest możliwość wynajęcia ich wyposażenia na bankiet.

Wynajmowanie namiotów na wesela jest modne i zgodne z duchem czasu, powrotu do natury z zachowaniem wygody i elegancji. Dlatego warto planując przyjęcie, zwłaszcza w okresie letnim, rozważyć takie, nadal dla niektórych nietypowe rozwiązanie, dzięki któremu nie ograniczają nas ani terminy, ani miejsce wymarzonego wesela.