Kamień na dnie czajnika nie wygląda zbyt estetycznie. Jeśli posiadamy czajnik elektryczny z grzałkę umieszczoną pod dnem czajnika nie musimy się martwić o zbieranie się kamieniu na dnie. Taki czajnik możemy zakupić w różnego rodzaju sklepach RTV AGD oraz budowlanych, tam również znajdziemy czajnik ze stali nierdzewnej, suszarki do bielizny, drabiny aluminiowe i rusztowania aluminiowe.

Czajnik ze stali nierdzewnej to najlepszy wybór

Winę w osadzającym się kamieniu ponosi twarda woda, która płynie w kranie oraz nasza niewiedza na temat tego jak radzić sobie z brzydkim nalotem. W prosty oraz bardzo tani sposób możemy przedłużyć życie naszego czajnika. Wystarczy tylko raz na dwa miesiące usuwać kamień z dna czajnika. Spróbujmy na początek domowych sposobów, a nie chodzenie do sklepów bo specjalne środki na usunięcie kamienia. Wyniesie nas to taniej i bardziej naturalnie.czajnik ze stali nierdzewnej
Możemy spróbować zmiękczać wodę, która płynie w naszych kranach, poprzez odpowiednie filtry. Nie jest to tanie rozwiązanie, jednak znacznie poprawi ono smak oraz jakość naszej wody. Tanim wyjściem z tej sytuacji będzie zakup odpowiedniego dzbanka filtrującego wodę.
Do odkamieniania naszego czajnik ze stali nierdzewnej możemy używać produktów, które na co dzień znajdują się w naszej kuchni. Nie musimy przez to wydawać pieniędzy na dodatkowe detergenty chemiczne. Po domowym odkamienianiu należy czajnik dokładnie wypłukać i zagotować w nim trzy krotnie czystą wodę, dopiero później możemy zacząć używać naszego czajnika.
•Obierki ziemniaczane- wystarczy obrać ziemniaki i obierki z nich wrzucić do czajnika, zalać wodą i zagotować ja. Kolejnym krokiem będzie tylko wymiana wody i ponowne zagotowanie obierek z wodą.
•Sok z cytryny- jest to bardzo dobry sposób aby pozbyć się kamienia z naszego czajnika. Wystarczy zalać czajnik sokiem z cytryny i po godzinie go wylać i dokładnie wypłukać czajnik.
•Kwasek cytrynowy- należy do czajnika wsypać całą zawartość torebki z kwaskiem cytrynowym a następnie zalać do połowy czajnika wodą. Wystarczy raz zagotować i dopiero po trzech godzinach wylać mieszankę.
•Soda oczyszczona- dwie łyżki sody należy wsypać do czajnika i zostawić na 15 minut. Później wylać zawartość i dokładnie umyć czajnik, ponieważ po takim zabiegu posiada on nieprzyjemny zapach.