Chyba każdy z nas ma z tyłu głowy ten wielki lęk przed zatkaną kanalizacją i tym, co w takiej sytuacji dzieje się w gospodarstwie domowym, gdzie funkcjonuje tylko jedna toaleta. Jeśli to już nastąpi, to oczywiście w takich okolicznościach wzywamy specjalistów, którzy twierdzą, że nie ma rury, której nie da się odetkać.

Dysze idealne do czyszczenia kanalizacji

dysze ciśnienioweWykwalifikowane firmy, które zajmują się czyszczeniem kanalizacji i tym samym ratują nasze komfortowe życie, wyposażone są w różnego rodzaju dysze ciśnieniowe, które umożliwiają przeczyszczenie każdej instalacji. Wyróżnia się dysze owalne, które poprzez wsteczne odprowadzanie wody zapewniają znakomity efekt ciągu i czyszczenia. Doskonale nadają się do oczyszczania kanałów o mniejszej średnicy wewnętrznej, długich i mocno zanieczyszczonych. Innym typem są dysze stożkowe wypłukujące, które uniwersalnie stosowane są przy podstawowym czyszczeniu. Świetnie radzą sobie z wypłukiwaniem wszelkiego rodzaju szlamu, a także normalnych osadów. Charakteryzują się silnym strumieniem tylnym. Kolejnym rodzajem są tzw. quattro, czyli dysze przebijające które cechują się łatwością udrażniania rur i przebijania zatorów w kanale za sprawą czterech strumieni skierowanych do przodu. Duża ilość strumieni wstecznych, w które są również wyposażone, dodatkowo zapewnia ciąg dyszy i dobre efekty czyszczenia. Flądra, to dysza płucząca, która spisz się przy czyszczeniu dna rury kanalizacyjnej, a dzięki swojemu kształtowi, kieruje zawsze strumień wody na dno kanału. Głównie stosowana jest do usuwania piaszczystych i kamiennych osadów. Ostatnim typem, jest dysza bomba, która dzięki swojemu rozmiarowi i wadze nadaje się do czyszczenia kanalizacji o średnicy do 1000 milimetrów. Można ją stosować do usuwania tłuszczów z kanalizacji.

Ten krótki przegląd idealnie pokazuje, że specjaliści z dziedziny kanalizacji są w stanie poradzić sobie z każdym naszym problemem. Nawet, jeśli wydaje się nam on tragedią na miarę zatonięcia Titanica, wystarczy odpowiednia dysza i kanalizacja będzie wyczyszczona!