Wybierając fototapety do poszczególnych pomieszczeń domu lub mieszkania należy przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcję pełnioną przez to pomieszczenie. Chodzi tutaj o jego rzeczywistą funkcję, a nie założoną w planach.

Sprowadzane fototapety 3D

fototapety 3DWiadomo, że w sypialni spędza się sporo czasu szczególnie w nocy lub późnym wieczorem. Dla wielu osób, szczególnie tych mieszkających w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni i ograniczonej liczbie pokoi, sypialnia stanowi również miejsce pracy oraz wypoczynku, więc należałoby to uwzględnić wybierając fototapety do sypialni oraz pozostałe elementy wykończeniowe. Wiadomo, że pokrycia ścian w sypialni będzie w znacznej różniło się od fototapety do kuchni czy łazienki. Wszystko za sprawą odmiennych funkcji. W przypadku sypialni najczęściej sprawdzają się fototapety 3d na ścianę utrzymane w jasnych, stonowanych i ciepłych kolorach, które działają uspokajająco oraz relaksująco. Stawianie na żywe lub jaskrawe kolory może być ryzykowne, gdyż może utrudniać zasypianie oraz koncentracje, np. podczas nauki. Warto więc dokładnie przemyśleć czy w danym otoczeniu będziemy się czuć komfortowo. Należy również zadbać o spójność estetyczną całego pomieszczenia. Fototapety na ścianę muszą pasować do pozostałych elementów wyposażenia sypialni. Oczywiście tapety 3d w sypialni to kompletne nieporozumienie.

Tego typu artykuły ścienne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku łazienki lub ewentualni kuchni. Stosowanie zbyt efektownych rozwiązań w pomieszczeniu takim jak sypialnia nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.