Każdy użytkownik komputera przenośnego chciałby cieszyć się nim jak najdłużej ze sprawnego akumulatora. Aby było to możliwe należy o niego jak najlepiej zadbać. Jest to bardzo ważne szczególnie z powodu cen nowych oryginalnych akumulatorów. Jak więc sprawić, że akumulator w laptopie będzie nam pracował jak najdłużej? Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Państwu w jak najlepszym jego użytkowaniu.

Zużyte akumulatory należy sprzedać w skupie

skup akumulatorówJak sami dobrze wiemy pojemność każdego akumulatora spada z czasem, jednak wartość o jaką spadnie bardzo często zależy tylko od nas. Niewłaściwe użytkowanie przyczynia się do szybkiego zużycia akumulatora którego miejscem ostatniego przeznaczenia może być skup zużytych akumulatorów we Wrocławiu. Aby jak najdłużej korzystać z akumulatora należy go rozładowywać co jakiś czas (a nie przez rok trzymać non stop pod zasilaczem) a w przypadku przechowywania warto rozładować baterię do 40% i przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni. Im wyższa temperatura tym szybciej może dojść do uszkodzenia baterii a co za tym idzie do niepotrzebnych kosztów. Dobrze traktowana bateria powinna po około 500 cyklach mieć w granicach 70-80% pojemności. Ile będzie miała rzeczywiście i czy nie trafi do miejsca takiego jak skup akumulatorów to zależy tylko od nas samych. Ważną rzeczą jest, aby podczas intensywnego użytkowania komputera, kiedy wszystkie podzespoły się nagrzewają nie trzymać podłączonej baterii – wysoka temperatura skraca jej żywotność nawet o kilkadziesiąt procent.

Bateria użytkowana zgodnie z przeznaczeniem po czasie będzie pracować prawie jak nowe ogniwo. Należy tylko o nią zadbać. Wiele osób narzeka na czas pracy swojego laptopa i na stan baterii a jest to tylko i wyłącznie ich wina – nie dbali to potem mają problemy. Akumulatory są bardzo wrażliwe na niewłaściwe użytkowanie i w przypadku złego traktowania łatwo może dość do nieodwracalnego spadku żywotności.