Często, aby zrzucić zbędne kilogramy stosowane są niezdrowe, rygorystyczne diety. Efektem takich diet jest efekt jojo. Aby uniknąć efektu jojo, schudnąć zdrowo i bezpiecznie, to warto skorzystać z usług polecanego dietetyka, który ułoży jadłospis według potrzeb i zapotrzebowania klienta.

Czy warto skorzystać z usług dietetyka?

dobry dietetyk tarnówAby odchudzanie było zdrowe i racjonalne, należy pamiętać o kilku zasadach. Nie można drastycznie obcinać kalorii, lecz należy ich ilość dostosować do zapotrzebowania i trybu życia. Należy odżywiać się zdrowo i spożywać zbilansowane posiłki. Jeśli samemu nie potrafi się układać zbilansowanych posiłków, warto skorzystać z usług profesjonalisty. Polecany jest zatem dobry dietetyk Tarnów to miasto, w którym działa. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu, dietetyk ułoży dietę dopasowaną do potrzeb danego klienta. Weźmie po uwagę jego tryb życia, godziny spożywania posiłków, możliwości kulinarne oraz wykluczy z jadłospisu produkty, których klient nie lubi. Dieta ułożona przez wykwalifikowanego dietetyka jest zbilansowaną, zdrową dietą, a jej kaloryczność dopasowana jest do danego klienta. Aby schudnąć należy obliczyć swoje minimalne zapotrzebowanie kaloryczne, przy którego obliczaniu bierze się pod uwagę wzrost, wagę oraz ilość ruchu w ciągu dnia. Kiedy już uzyska się minimalne zapotrzebowanie kaloryczne, należy pamiętać, żeby absolutnie nie zejść poniżej tej wartości. Aby organizm mógł prawidłowo i wydajnie pracować, musi otrzymywać odpowiednią dawkę kalorii.

Warto skorzystać z usług doświadczonego dietetyka, aby odchudzanie przebiegało w zdrowy, bezpieczny sposób. Dietetyk ułoży dietę idealnie dopasowaną do preferencji danego klienta, więc nie znajdzie tam produktów, których nie lubi lub takich, które mu nie służą.