Kiedy znajomy, który właśnie wybudował sobie dom i jest w trakcie jego urządzania mówi Ci, że do przedpokoju zamówił sobie płyty betonowe, które tworzy beton towarowy mówisz mu, aby popukał się w głowę.

Płyty drogowe nie tylko na ziemi

płyty drogoweJak można mieć betonowe płyty w mieszkaniu czy domu, w dodatku jeszcze na ścianie? Jednak, gdy kolega pokazuje nam swój nowy domek nad jednym z wielu jezior przy Olsztynie rodzi w nas zazdrość. Kurczę, ten beton na ścianie wygląda naprawdę zjawiskowo! .Pewnie sam nie wiedziałeś, że można go zastosować w takiej formie. Nic dziwnego. Rzadko można przeczytać w branżowych pismach o takich rozwiązaniach do domu. Dlaczego? Architekci wnętrz boją się, że na takim posunięciu znacznie więcej mogą stracić niż zyskać. Najczęściej decydują się oni na ogrodzenia modułowe wokół budynków, a jeżeli chodzi o same budowle hitem są budowle betonowe tak zwane harmonijki. Polega to na tym, że część budynku jest delikatnie schowana, a bloki betonowe wyciągnięte i tak na zamianę. Natomiast boczne płyty przypominają duże płyty drogowe, które wyglądają bardzo okazale na bocznych ścianach budynków. W naszym kraju powstaje coraz więcej takich budowli jednak wciąż jest ich mało. Dlaczego? Powodem jest fakt, że nie każda osoba jest zdolna do takiego rodzaju szaleństwa w urządzaniu domu i nie zawsze ceni kreatywność architekta.

 

No chyba, że architekt posłusznie wykona jej polecenia, które mogą nie mieć sensu. Jeżeli jednak architekt współpracuje z projektantem, z którym zajmują się jakimś budynkiem od podstaw mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.