Jak dużą wiedzę mamy na temat budynków o konstrukcji stalowych? Dzisiaj opowiemy o budowanie hal magazynowych jak i ich rodzajach. Jest ich naprawdę wiele, dlatego tak ważne będzie, abyśmy potrafili wyróżnić najpopularniejsze rodzaje.

Jaką halę wybrać – budowanie hal magazynowych

budowanie hal magazynowych

Hale magazynowe można podzielić na hale typu lekkiego oraz ciężkiego. Ich różnica polega na wykorzystaniu przy ich budowie ilością zużytej stali. Hale magazynowe stalowe można podzielić na ocieplane i nieocieplone. Nieocieplane hale magazynowe stawia się wtedy kiedy materiał, który ma być w nich przechowywany nie musi być ogrzewany. Przy takich halach magazynowych do pokrycia dachu używa się blachy trapezowej lub fałdowej, które układa się na płatwiach. W przeciwieństwie do hal magazynowych nieocieplonych to ocieplone hale magazynowe stawiamy wówczas kiedy materiał i wnętrze hali musi mieć odpowiednią temperaturę. Budowa hali magazynowej ocieplonych, będzie z całą pewnością bardziej skomplikowane. Między innymi garaże ocieplane. Możemy wyróżnić też, w zależności od ilości przechowywanych materiałów, hale magazynowe jedno, dwu lub wielonawowe. Mogą one mieć również różny kształt i wysokość. Najczęściej hale magazynowe są prostokątne. Na taki wybór konstrukcji mają wpływ finanse jakimi się dysponuje. Jak wiadomo hale magazynowe stalowe są dużo tańsze aniżeli hale betonowe. W przypadku garaży ocieplanych one również mogą przybierać różny kształt i wielkość. W garażach tych zazwyczaj jest miejsce dla samochodów osobowych. Niemniej jednak przechowuje się w nich też ciężki sprzęt budowlany, który musi być chroniony przez zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Pokrótce w naszym artykule opowiedzieliśmy o rodzajach hal jak i ich wykorzystaniu. Jeśli planujemy budowę jakiejś hali, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie tylko nasz budżet będzie miał w tym przypadku decydujące znaczenie.