Własny warsztat samochodowy to marzenie każdego ucznia technikum lub zawodówki o profilu samochodowym. Pasjonuje ich motoryzacja, lubią rozbierać auta na czynniki pierwsze, ciekawią ich nowe technologie i chcą się rozwijać pod tym względem. Często nie chcą pracować dla innego mechanika, tylko wolą założyć własny warsztat, żeby pracować na własny rachunek. Od czego muszą zacząć? Przede wszystkim od znalezienia dobrego miejsca na swoją siedzibę. Im lepsza lokalizacja tym lepiej. Przydadzą się też hale stalowe.

Hale tenisowe, warsztat samochodowy – masa zastosowań hal stalowych

warsztat samochodowyTrudno jest znaleźć budynek który nadawałby się do tego bez przerabiania, a gotowe miejsca nie są na sprzedaż. Trzeba więc samemu zadbać o takie miejsce. Sam kanał to oglądania samochodu od spodu nie wystarczy. Trzeba też mieć miejsce na cały sprzęt, zadaszenie, drzwi wjazdowe. Hale produkcyjne spełniają te kryteria. Mogą być tworzone wedle różnych projektów, z uwzględnieniem specyfiki warsztatów samochodowych. Dzięki temu nie musimy stawiać murowanego budynku, co byłoby bardziej kosztowne, niż postawienie takiej metalowej konstrukcji. Montaż hal stalowych jest znacznie szybszy, niż murowanie, choć trzeba też postawić na solidne fundamenty i wykonanie, żeby nasz warsztat przetrwał lata w stanie niezmienionym. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Metal jest trwały, nie niszczy się, możemy być pokryty specjalnymi środkami, dzięki którym nie będzie korodować, a to jedyne zniszczenie do jakiego może dojść. Hale przemysłowe są nie do uszkodzenia. Trzeba byłoby w nie wjechać wielką ciężarówka, żeby dokonać zniszczenia, a zwykłe pukanie i stukanie nie ma na nie wpływu. Jeśli nie będziemy ich specjalne polewać wodą to nie ma prawa się nic z nimi stać. Co poza tym?

Taki warsztat, jak hale tenisowe, można zawsze wynająć lub sprzedać, bo często można wymontować. Jeśli są w dobrym stanie, to posłużą do ponownego zbudowania jakiejś hali i nadal będą służyć przez wiele lat. Własny warsztat samochodowy musi być oczywiście odpowiednio wyposażony, bo samo miejsce i dobra lokalizacja to nie wszystko. Bez tego nie da się przeprowadzać napraw, a i wiedza jest do tego niezbędna.