Płyty uszczelniające są to elementy budowlane wykonane na bazie naturalnego lub syntetycznego kauczuku. Podlegają one procesowi wulkanizacji co zapewnia im trwałość i efektywność działania.Zanim zdecydujemy się na zakup płyt uszczelniających powinniśmy zwrócić uwagę na kilka informacji.

Dlaczego właśnie płyty gumowe a nie inne?

gumowe płyty uszczelniającePłyty uszczelniające przeznaczone są do produkcji uszczelek lub podkładek działających w trybie nie naprężonym. Płyty uszczelniające dzielą się ze względu na rodzaj wykorzystanego w ich składzie kauczuku. Mogą one ponadto występować z jedną przekładką płócienną, z dwiema płóciennymi przekładkami lub nawet bez żadnej takiej przekładki. Zaletą którą niosą ze sobą gumowe płyty uszczelniające jest możliwość zamówienia ich w preferowanej przez nas grubości, specjalni epod kątem naszych indywidualnych, konkretnych potrzeb. Grubość przeciętnej gumowej płyty uszczelniającej waha się od 0,5 milimetra do 50 milimetrów. Najpopularniejszym, polecanym przez nas rodzajem interesujących nas produktów są gumowe płyty uszczelniające typu SBR – są to płyty ogólnego przeznaczenia, cechuje je duża uniwersalność zastosowań. Dodatkową zaletą płyt SBR jest ich wysoka odporność na odkształcanie się a także przyzwoity w porównaniu do innych tego typu produktów próg starzenia cieplnego. Płyty SBR zagwarantują nam stabilizację oraz pełną ochronę izolowanych nimi obiektów.

Na rynku produktów uszczelniających oprócz płyt SBR dostępne są również inne rodzaje gumowych płyt od uszczelniania, jak na przykład płyty CR, przeznaczone dla lokalizacji wystawionych na intensywne działanie warunków atmosferycznych. Gumowe płyty uszczelniające to nowoczesne, innowacyjne rozwiązanie które powodzeniem zastąpi tradycyjne sposoby uszczelniania budynków na zewnątrz oraz w pomieszczeniach.