Sezon urlopowy wreszcie nadszedł. Nie oznacza to jednak, że wszyscy mają już plany wyjazdowe. Niektórzy nadal zastanawiają się, gdzie spędzić swój letni urlop. Propozycji jest naprawdę wiele. Jeżeli kochamy zwiedzać, warto zastanowić się nad interesującymi miastami, których nie brakuje na terenie różnych państw.

Gdzie warto udać się na wypoczynek?

MiśniaW Polsce warto z całą pewnością odwiedzić Kraków, który przed wiekami był siedzibą królów. To właśnie tutaj znajduje się słynny Wawel z kryptami grobowymi królów oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Innym polskim miastem, które warto odwiedzić w letnim sezonie, jest Wrocław. Przepiękna Starówka oraz setki mostów sprawiają, że jest to miasto iście magiczne. Godna uwagi jest także Warszawa, która jednak w sezonie letnim odwiedzana jest stosunkowo rzadko. Wśród miast położonych poza granicami Polski znajduje się chociażby bajeczna Meissen, która słynna jest za sprawą fabryki porcelany. To właśnie tutaj produkowana jest jedna z najpiękniejszych porcelan na świecie. Jednocześnie zalicza się ją do jednych z najdroższych. Nie każdego stać na to, aby jako pamiątkę z pobytu kupić sobie miśnieńską filiżankę. Popularnym wśród polskich turystów miastem jest również Rzym. Wieczne Miasto przyciąga nie tylko gorącym klimatem i bliskością atrakcyjnych do plażowania terenów, ale również ogromną liczbą zabytków, które w dużej mierze pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Do Rzymu chętnie przybywają również katolicy, dla których miasto to jest siedzibą papieża. Ciekawostką jest fakt, że w Rzymie mieści się Watykan – najmniejsze państwo świata, które położone jest w innym państwie, czyli we Włoszech. Na letni wyjazd idealny będzie również Wiedeń. To cesarskie miasto oferuje nam wiele zabytków pochodzących z czasów dynastii Habsburgów oraz ogromną liczbę parków.

Jednym z chętniej odwiedzanych jest Park Miejski, w którym znajduje się słynny złoty pomnik Johanna Straussa. Będąc w Wiedniu, koniecznie trzeba wjechać na wieżę katedry świętego Szczepana, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta.