Jeżeli posiadamy dziecko w wieku szkolnym, to doskonale wiemy, że co rok przychodzi czas na wybór przewodniczącego samorządu szkolnego i klasowego. Jeżeli nasza pociecha nie jest zainteresowana ubieganiem się o podobne stanowiska, pozostaje nam tylko biernie obserwować przebieg wyborów.

Sposoby na reklamę

Folia monomerycznaJeżeli sytuacja jest inna i naszemu synowi lub córce zależy na tym aby spróbować swoich sił w walce o stołek przewodniczącego, naszym zadaniem będzie pomóc mu lub jej w przygotowaniu kampanii wyborczej. Przede wszystkim należy doradzić dziecku by stworzyło wiarygodny program wyborczy. Nikt nie będzie głosował na kandydata zapewniającego zniesienie obowiązku odrabiania prac domowych, gdyż jest to po prostu niewykonalne. Warto by dziecko od początku miało w planach zapełnienie ulotek wyborczych jedynie obietnicami, które da się zrealizować. Przygotujmy wraz z naszą pociechą banery. Kolorowymi literami wypiszmy jej imię i nazwisko, klasę oraz stwórzmy chwytliwe hasło wyborcze. Jeżeli walka o stanowisko przewodniczącego samorządu jest naprawdę zacięta, warto wytoczyć cięższe działa. Nikt oczywiście nie mówi o umieszczaniu haseł wyborczych na autobusach szkolnych, mimo iż umożliwia to w dzisiejszych czasach folia monomeryczna i folia one way vision. Byłoby to uznane za przesadę, a nawet za swego rodzaju ekstrawagancję. Warto natomiast pomyśleć o zainwestowaniu w systemy roll up. Można je poustawiać przed szkołą albo w środku – na przykład przed klasą naszego dziecka czy też na świetlicy lub stołówce. Ważne, aby roll up rzucał się w oczy i zawierał informacje pozwalające odróżnić naszego malucha od innych kandydatów. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie na nim zdjęcia dziecka, ponieważ jego koledzy i koleżanki będą woleli głosować na kogoś, kogo kojarzą również z widzenia, a nie tylko z imienia i nazwiska.

Jeżeli rozwieszamy plakaty wyborcze przed szkołą, pamiętajmy, by pokrywała je folia monomeryczna. Tylko dzięki niej unikniemy zamoczenia plakatu przez deszcz czy śnieg. Kiedy już porozwieszamy wszystkie ogłoszenia wyborcze, pozostaje tylko czekać na wielkie głosowanie.