Bardzo długo zastanawiałem się nad własnym pomysłem na biznes. Jednak wiedziałem, że to musi być związane z budownictwem, ponieważ znałem się tylko na tym. Pewnego dnia mój kolega, który uczył się w tej samej szkole co ja zaproponował mi współpracę.

Małe gabiony dla właścicieli posiadłości

GabionyChciał otworzyć własne przedsiębiorstwo na terenie Gliwic i tam prowadzić montaż ogrodzeń. Na początku chciał wprowadzić tylko to zajęcie aby potem móc się jakoś rozwijać. Dla mnie to też było wystarczające, ponieważ zakładanie własnego biznesu to bardzo dużo pracy związanej z dokumentacją. Jednak w razie wielkich problemów stwierdziłem, że poproszę radcę prawnego o pomoc. Wtedy mógłbym wykonywać i wiele więcej działań i zajmować się czymś o wiele bardziej wartościowym. Moim zdaniem na początku można było zainwestować w znane wszystkim nowoczesne ogrodzenia gabionowe. Zauważyłem, że na rynku lokalnym stają się coraz bardziej popularne i sporo osób decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Przedsiębiorczość powinna być bardzo dobrze przemyślana, a ja chciałem mieć perspektywy na przyszłość. Do tego moglibyśmy sprzedawać małe gabiony dla indywidualnych właścicieli pewnych posiadłości. Jednak równie ważna była wykwalifikowana kadra, która mogłaby wykonywać pierwsze polecenia. Moim celem było to aby zapewnić każdemu pracownikowi dobrą umowę o pracę na czas nieokreślony. Wiedziałem jeszcze, że kiedyś zepsuła się nam podmurówka betonowa, a my nie mieliśmy osoby która podjęłaby się naprawy. Stwierdziłem, że warto również zainwestować i zacząć działać na tej przestrzeni.

To mogłoby być bardzo ważne. Mój pomysł na biznes nie był słaby i wiedziałem, że wkrótce uda nam się osiągnąć wielki sukces. Jednak teraz musiałem skupić się na odpowiedniej reklamie oraz stronie internetowej.