Dzieci i nastolatki nie chcą mieć nudnej, bez wyrazu odzieży, ponieważ przez wygląd zewnętrzny określają swoją osobowość, albo wyrażają swój bunt. W sklepach z modą młodzieżową znajdziemy mnóstwo ciuchów z nadrukami, rysunkami, które personalizują jej właściciela.

Transferowa folia Flex w przemyśle odzieżowym

folie flexProducenci dużych siecówek nagminnie umieszczają różne grafiki, czy napisy na produkowanej odzieży, ponieważ taka się najlepiej sprzedaje. Kolorowe nadruki zdobią podkoszulki, bluzy, spodnie, a nawet kurtki i dresy. Folie flex są wykorzystywane do przenoszenia różnych wzorów na tkaniny, najczęściej bawełniane. Posiadają właściwości klejące, które ułatwiają właściwe umiejscowienie i przyklejenie folii. Gotowy wzór w programie komputerowym, jest przenoszony na folię, która się składa ze strony matowej, oraz posiadającej specjalny klej, który się uaktywnia pod wpływem wysokiej temperatury. Tak przygotowana prasowanka jest umieszczana na materiale w prasie, która pod wpływem ciepła, zgrzewa folię flex z tkaniną. Dzięki takiemu procesowi, nadruk jest trwały i nie odkleja się w trakcie prania, oraz noszenia odzieży. Folia umieszczana na tkaninie jest bardzo elastyczna i zwarcie przywiera do jej powierzchni. Istnieje także drugi rodzaj folii Flock, która lepiej się sprawdza na tkaninach elastycznych, posiadających właściwości rozciągające, ponieważ jej cząsteczki łączą się z elastanem występującym w tego typu tkaninach. Kolor nadruku może być dowolny, dzięki zastosowaniu nowatorskiej techniki.

Naniesienie nadruku z folii flex na koszulkę jest tanią metodą i jedna sztuka kosztuje zaledwie jeden złoty. Cena ta dotyczy hurtowej ilości, ponieważ w detalicznej sprzedaży, musielibyśmy zapłacić prawie trzy razy tyle. Niemalże każdy punkt kserograficzny świadczy takie usługi.