W ostatnim czasie folia stretch jest bardzo popularnym materiałem i jej zastosowanie można znaleźć praktycznie wszędzie. Jednym z pomysłów na zastosowanie tejże właśnie foli, jest owijanie ją kiszonki, czyli paszy dla zwierząt.

Folia stretch ma zastosowanie nawet w rolnictwie

folia stretchKiszonka to nic innego jak pasza dla zwierząt, soczysta. Powstaje ona nie tylko z trawy, ale także na przykład ziemniaków. Taka kiszonka powstaje dzięki procesowi fermentacji. Często także do kiszonek dodawane są specjalne preparaty – konserwanty, aby kiszenie produktów – paszy przebiegało tak jak powinno. Do kiszonych roślin niskobiałkowych można dodawać substancje azotowe, a więc na przykład mocznik. A rośliny, które są wysokobiałkowe można mieszać z substancjami węglowodanowymi. Proces kiszenia roślin odbywa się w specjalnych belach, które są owinięte folią. W tym celu wykorzystuje się specjalny materiał – folia stretch. Jednak nie jest to żadna folia stretch jumbo, bardziej już folia stretch maszynowa. Bele, najczęściej z trawy zawijają specjalne maszyny, które są przeznaczone na owijania bali na kiszonki. Kiszonki takie, owinięte specjalną folią stretch najczęściej tak stoją kilka miesięcy. Po czym zimą, gdy brakuje zielonej trawy do karmienia bydła, są rozwijane i dawane im, jako pokarm.
Kiszonki w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne. Zajmują mniej miejsca niż na przykład siano, poza tym łatwiej jest takie bele transportować oraz składować w stodołach, stajniach czy innych magazynach, skąd będzie brana do karmienia zwierzyny zimą.