Rosnące ceny zakupu poszczególnych mediów sprawiają, że coraz więcej osób prywatnych jak i również przedsiębiorców poszukuje sposobów na ograniczenie ich zużycia. W tym celu często przeprowadzane są audyty energetyczne, których celem jest określenie stanu rzeczywistego oraz przedstawienie działań, które mogą prowadzić do poprawy. Kluczowym zagadnieniem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną czy cieplną.

Kto może wykonać docieplenie budynku?

docieplenia ostrołękaSą one niezbędne do egzystencji człowieka w danym budynku. W pierwszym przypadku możliwa jest wymiana źródeł światła na bardziej energooszczędne czy zastosowanie technologii bazujących na czujkach ruchu. Dzięki temu można uzyskać znaczne oszczędności. Jeśli chodzi o ogrzewanie to najważniejszym zagadnieniem jest przeprowadzenie termomodernizacji obiektu. Żeby ograniczyć starty ciepła potrzebne są docieplenia ostrołęka jest miastem na terenie którego funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w takiej działalności. Zastosowanie styropianu na elewacji obiektu pozwala znacznie ograniczyć straty cieplne związane z przenikaniem przez przegrody. W trakcie przygotowywania się do inwestycji należy w głównej mierze zwrócić uwagę na fakt jakiej grubości styropian powinien zostać użyty do docieplenia. Obecnie bowiem rekomendowane są te o grubości 14 cm i większej.

Oprócz samego styropianu należy również sprawdzić w jakim stanie jest stolarka okienna oraz drzwiowa. Podczas wyboru samego wykonawcy dużą uwagę należy przywiązywać do opinii, które zostały wystawione przez innych klientów oraz umieszczone w internecie. Na ich podstawie można bowiem ocenić terminowość oraz rzetelność wykonywanych prac. Kolejnym etapem jest kontakt z poszczególnymi podmiotami oraz uzyskanie oferty cenowej. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy.