Sala prób to miejsce bardzo ważne i inspirujące dla młodych zespołów, dlatego dla każdej młodej kapeli obowiązkiem jest niemal posiadanie sali prób. Nie koniecznie na własność, w końcu nie oszukujmy się, ale młodych ludzi nie stać na wykupienie jakiegoś choćby baraku, ale jeden przynajmniej powinien mieć piwnice.

Ognioodporne panele akustyczne w sali

 

panele akustyczneA piwnica nadaje się jak ulał do tego, żeby zrobić tam swoją salę prób! Sala prób nie musi być duża, ale za to dobrze wygłuszona. Na ścianach powinna być pianka akustyczna a na podłodze mata wygłuszająca. Jednak należy pamiętać, żeby pianka wygłuszająca oraz wcześniej wspomniana mata akustyczna były ognioodporne. Należy pamiętać, że ogień może pojawić się w każdej chwili poprzez zwarcie na wzmacniaczu gitarowym. Panele akustyczne dlatego muszą być ognioodporne. A co w przypadku, gdy To już mamy? Na pewno powinniśmy mieć właśnie swoje wzmacniacze i gitary. Na początek nie musi to być nic z najwyższej półki, jednak nie powinno być też z takiej półki, żeby rozsypywało się nam w rękach. Gitarę i wzmacniacz z średniej półki jesteśmy w stanie odsprzedać często bez strat, w przypadku najgorszych chińskich gitar może się to skończyć w ten sposób, że pęknie gryf a pieniędzy nie starczy już na kolejne „wiosło”. A czemu nie najdroższe? Ponieważ bardzo często się to może odwidzieć. Czy coś więcej może się przydać? Na dobrą sprawę tylko cierpliwość i upór. Bez tego nic nie zrobimy w żadnej dziedzinie naszego życia, a w szczególności w muzyce.

Najlepsi muzycy ćwiczyli 6h dziennie codziennie! A często nawet ciągle tak ćwiczą. Należy więc pamiętać, że muzyka to coś, do czego dochodzi się małymi kroczkami i bez odpowiedniej ilości cierpliwości nie jesteśmy w stanie nic w tej branży osiągnąć, a myślę, że warto trochę poświęcić.