Przedsiębiorcy, którzy otwierają swoje sklepy lub punkty usługowe, muszą zakupić także odpowiednie urządzenie fiskalne, które będzie służyć do rejestrowania sprzedaży. O tym obowiązku jasno mówi ustawa o podatku od towarów i usług.

Wybór najlepszych modeli kas fiskalnych

płock kasy fiskalneNa rynku znajdziemy dziesiątki różnych modeli kas i drukarek fiskalnych, które sprawdzą się w małych i dużych firmach usługowych oraz handlowych. Jeżeli chodzi o kasy, to są to samodzielne urządzenia, które nie potrzebują już żadnych dodatkowych sprzętów, natomiast drukarki nie są w stanie działać beż połączenia z programem do prowadzenia sprzedaży. Na kasie można generować tylko paragony i różne rodzaje raportów fiskalnych i niefiskalnych, natomiast drukarka pozwala na jednoczesne drukowanie paragonów, rachunków, korekt czy faktur. Jeżeli prowadzimy firmę w mieście Płock kasy fiskalne kupimy tu w atrakcyjnych cenach. Przede wszystkim dostępne są kasy stacjonarne, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilne, posiadające wbudowane akumulatory. Nowym modelem, który jest dostępny na rynku dopiero od kilku lat, jest kasa fiskalna online, która jako jedyna posiada wbudowany modem do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to konieczne dla salonów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich, warsztatów samochodowych czy kancelarii adwokackich, których kasy muszą automatycznie przesyłać dobowe raporty fiskalne. Nie ma jednego uniwersalnego modelu kasy, który sprawdzi się w każdej firmie.

Jeżeli przedsiębiorca kupuje swoją pierwszą kasę do firmy, to bez względu na jej wartość, może się starać o uzyskanie dofinansowania w wysokości do siedmiuset złotych. Jest to odczuwalna pomoc, gdyż najtańsza kasa kosztuje niecałe tysiąc złotych.