Jednym z bardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miast jest w Polsce Zakopane. Miejsce to upodobali sobie miłośnicy gór. Zimą zjeżdżają tutaj z kolei ci, dla których wypoczynek oznacza przede wszystkim jazdę na nartach. Zakopane dysponuje doskonałą bazą noclegową, która jest jednym z czynników odpowiedzialnych za jego wielką popularnością.

Domki czy apartament w Zakopanem?

domki zakopaneApartament, domek dla rodziny czy domek do wynajęcia dla grupy studentów – wszystko to oferuje Zakopane. Domki Zakopane są dzisiaj jedną z popularniejszych baz noclegowych. Mówiąc o Zakopanem, nie można jednak zapomnieć również o wspaniałych miejscach położonych już w górach. Wśród tych, które z pewnością zasługują na uwagę jest Dolina Małej Łąki. Jest to najmniejsza dolina w polskiej części Tatr, którą zalicza się do tak zwanych dolin walnych. Jej wylot znajdziemy nieopodal wygodnego parkingu, na którym rozpoczyna się żółty szlak doprowadzający na szczyt Giewontu. Dolina Małej Łąki ciągnie się aż przez pięć kilometrów. Jej elementem charakterystycznym jest Kocioł Świstowski, który ma pochodzenie polodowcowe. Dochodzi on aż do głównej grani Tatr. Dolina charakteryzuje się przekrojem w kształcie litery „U”. Utworzona została w skałach osadowych.

Znajdują się w niej liczne jaskinie. Przez dolinę płynie Małołącki Potok. Niestety, jego koryto na coraz większej długości wysycha. Wielka Polana Małołącka to centralny punkt doliny, który dla wielu turystów jest miejscem odpoczynku. Niektórzy tutaj kończą swoją wędrówkę, inni zmierzają na Giewont lub Czerwone Wierchy.