Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Każdy chce aby dziecko się prawidłowo rozwijało, aby miało jakieś perspektywy na przyszłość. Dlatego też większość z rodziców zapisuję swoje pociechy na różne dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Tenis jest odpowiedni dla dzieci?

tenis dla dzieciPomimo iż czasami dziecko w tym wieku tego nie potrzebuje. Bardzo często rodzice przelewają swoje ambicje na dzieci, chcą aby one coś w życiu osiągnęły, to co nie mogli osiągnąć ich rodzice. Nie w sposób wyjaśnić, że na przykład tenis dla dzieci Kraków mogą być lekką przesadą. Chodzi mi tu o sześciolatki, które raczej w tym wieku to dziecko potrzebuje zabawy, towarzystwa rówieśników, a nie jakiś dodatkowych zajęć. Uważam, że rodzice powinni posyłać swoje dzieci na dodatkowe zajęcia ale w odpowiednim wieku. Ja swoje dzieci zaczęłam posyłać na takie zajęcia, jak były w gimnazjum. Nie były to zajęcia typu korki z matematyki, ale takie zajęcia które mogły rozwinąć w nich pasję do różnych rzeczy. Przede wszystkim kierowałam się ich dobrem, to co chcą robić. W szkole podstawowej wysyłam swoje dzieci na różne obozy tenisowe, na których mogły poznać inne osoby, nauczyć się podstawowych rzeczy, jak na przykład utrzymania porządku w pokoju i tak dalej. Z czasem wysyłałam ich na półkolonie, ale one odbywały się w naszym mieście, więc wracały dzieci na noc do domu. Mieszkamy w Krakowie, więc było kilka miejsc gdzie można było organizować różne wycieczki. Moja córka zdecydowała się na tenis, bardzo podobał jej się ten sport, bardzo chciała nauczyć się tego sportu.

Uważam, że tenis dla dzieci też może być dodatkowy zajęciem, jak każde inne. Mój syn z kolei wybrał lekcje gry na gitarze. Nie sprzeciwiłam się tym pomysłom, tylko wspierałam swoje dzieci. Można też dziecko wysłać na przykład na lekcje rysunku, tańca, aktorstwa.