Praca każdego budowlańca to z pewnością bardzo ciężka praca. Oczywiście dużo zależy tutaj od organizacji pracy konkretnej osoby, ponieważ jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, to niewiele jest w stanie nas zaskoczyć. Nie mniej jednak zdarzają się sytuacje, na które jako budowlańcy nie mamy wpływu. Do takich sytuacji z pewnością należą awarie sprzętu lub jego akcesoriów. Każda taka usterka z pewnością wydłuża czas pracy i wprowadza niepotrzebną nerwowość.

Najlepsze bity do wkrętarek

bity diamentoweWiele prac budowlanych wymaga użycia wkrętarki. Jednak sama wkrętarka jest niemal bezużyteczna bez odpowiedniego osprzętu jakim są bity diamentowe. Warto wspomnieć czym są bity. Otóż bity to nic innego jak specjalne końcówki, które jedną stroną umieszcza się w uchwycie wiertarskim wkrętarki, a ich druga strona zakończona jest szpicem idealnie pasującym w gniazdo wkręcanego wkręta. Bity występują w różnych rozmiarach i długościach, co pozwala na dopasowanie ich niemal do każdego rodzaju śruby i wkręta. Na rynku możemy znaleźć całą gamę bitów różnych producentów. Jak nietrudno się domyślić ich ceny są bardzo różne. Oczywiście niemal pewne jest, że jeśli kupimy najtańsze bity, to niemal na pewno będą one kiepskiej jakości, choć od tej reguły zdarzają się pewne odstępstwa, ponieważ tanie bity czasami okazują się bardzo dobrymi. Choć to raczej dotyczy bitów produkowanych przed laty, ponieważ wtedy stawiano na jakość, a nie na ilość.

Bity są bardzo drobnymi elementami, dlatego należy przechowywać je w specjalnym opakowaniu, by uniknąć ich ciągłego poszukiwania podczas pracy. Istnieją specjalne opakowania do bitów, które pozwalają w szybki sposób zlokalizować bit, który akurat potrzebujemy. Koszt takiego pudełka nie jest duży, a pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.