Chyba każdy z nas lubi jeść pizzę. Miękkie ciasto, aromatyczny sos pomidorowy i ciągnący się ser, potrafią skusić na wizytę w pizzerii niejedną osobę. Obecnie prawie w każdym mieście znajdziemy pizzerię, bo kuchnia włoska jest bardzo popularna w naszym kraju. 

Z czego się robi pizzę?  

pizza jelenia góraW przygotowaniu tego dania, mistrzami są Włosi, bo to klasyka ich kuchni. Nie każda restauracja posiada dobrego kucharza, który się zna na robieniu pizzy, ale jeżeli będzie chciał, to może się nauczyć od najlepszych. Jeżeli marzy się nam dobra pizza Jelenia Góra będzie miastem, w którym bez problemu taką zjemy. Prawdziwa pizza jest na cienkim cieście i nie zawiera zbyt wielu składników. Kluczem do smacznej potrawy są składniki, które muszą być najwyższej jakości. Wykonanie spodu pizzy jest bardzo proste i wymaga jedynie mąki, drożdży, odrobiny oliwy z oliwek i ciepłej wody. Wszystkie składniki są dokładnie mieszane, a następnie ciasto musi chwilę poleżeć w ciepłym miejscu, aby wyrosło. Następnie na placek rozsmarowujemy sos pomidorowy i nakładamy przeróżne dodatki. Na sam koniec idzie ser żółty, najlepszym rodzajem jest mozzarella, oraz przyprawy, z których nie może zabraknąć aromatycznego oregano. Tak przygotowaną pizze wkładamy do pieca na dziesięć, góra piętnaście minut. Zrobienie pizzy może się wydawać bardzo łatwe, ale to tylko pozory, bo kluczową rolę odgrywają proporcje. W Jeleniej Górze jest kilka dobrych pizzerii, które serwują wyśmienite dania kuchni włoskiej i każdą warto odwiedzić. 

Szczególnie dzieci uwielbiają pizzę, dlatego możemy samodzielnie ją spróbować wykonać w domu. Trening czyni mistrza i na pewno za którymś razem wyjdzie nam pizza bliska ideału. Pizzeria w Jeleniej Górze może być świetnym i smacznym miejscem na randkę.